En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 02:12
Süleymaniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne Ek Bina Yapılıyor

Süleymaniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne Ek Bina Yapılıyor

İstanbul İl Özel İdaresi Süleymaniye Kadın ve Doğum Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ek hizmet binası yapıyor

İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB), İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında; Zeytinburnu Süleymaniye Kadın ve Doğum Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ek hizmet binası yapıyor.

Kazlıçeşme Semt Polikliniği yıkılarak yerine yapılacak olan yeni hizmet binası 8 bin 191 metrekare toplam inşaat alanına sahip olacak. 3 Bodrum, 2 zemin ve 4 normal kat olmak üzere 9 kat olarak planlanan yeni binanın, Mayıs 2012 tarihinde hizmete girmesi hedefleniyor.

Ek hizmet binası, 42 yatak (iki kişilik oda), 6 yatak (tek kişilik oda) ve 3 yatak (suit oda) olmak üzere toplam 51 yatak kapasitesine sahip olacak. 9 katlı hastane binasında 14 poliklinik, 2 ameliyathane, 1 yoğun bakım odası, acil servis (Müşahede odası, triaj ve küçük müdahele odası), radyoloji (Röntgen, mamografi, ultrason odaları), merkezi sterilizasyon, 44araçlık otopark, sığınak, kafeterya, mutfak ve klima santrali yer alacak.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ormanlara Dini Eğitim Tesisi ve İbadethane Yapılabilecek


Orman Kanunu'nda yapılan değişikliğin Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından ormanlık alanlarda dini eğitim tesisine bağlı uygulama maksatlı ibadethane tesisi gibi eğitim tesisleri yapılabilecek..

 

21 Ocak 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürülüğe giren Orman Kanunu'nun 16, 17/3 ve 18. maddelerinde değişiklikler yapılmasına ilişkin düzenlem kapsamında,  ormanlarda yeraltı depolama tesisleri ile dini eğitim tesisine bağlı uygulama maksatlı ibadethane tesisi gibi eğitim tesislerinin yapılmasına izin verilecek.
 
Orman Kanunu'nun 16. maddesinin uygulama yönetmeliğinde yapılan değişikliklere göre ise  izin sahibi belediye, toprak dolgu alanını başkasına devretme yetkisine sahip olmayacak. Fakat büyükşehir belediyesi, kendisine tahsis edilen toprak dolgu alanını ilçe belediyesine ya da belediye şirketlerinin yüzde 50'den fazla ortaklı olduğu şirketlere işlettirebilecek.
27-07-2011
Bu haber toplam 7719 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?