En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 17:33
Süleyman Çelebi Lisesi Spor Salonu Açıldı

Süleyman Çelebi Lisesi Spor Salonu Açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursalı vatandaşlara yeni sosyal tesisler kazandırmaya devam ediyor.

Bursa’nın her alanda eksikliklerini gideren Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan bir spor salonu da Süleyman Çelebi Lisesi’ne kazandırıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da açılışların ve temel atma törenlerinin devam ettiğini belirterek, “Bizler Bursa’yı ve Bursalıları seviyoruz. Bu kente hizmet etmekten onur duyuyoruz. Her kurduğumuz tesis başarıyı da beraberinde getiriyor. Bursa’nın hangi okuluna spor salonu yapılıyorsa ve hangi semte tesis kuruluyorsa orada sportif başarı artıyor. Misyonumuzu yerine getiriyoruz. Bu tesislerin hem okul öğrencileri, hem mahalle gençliği tarafından en yoğun ve verimli şekilde değerlendirilmesi hedefimiz” diye konuştu.

"BURSA TÜRKİYE'NİN PARLAYAN YILDIZI"

Bursa’nın hızlı bir şekilde kalkınıp geliştiğini belirten Başkan Altepe, “Tüm eksiklerimizi bir bir yerine getiriyoruz. Bursa yatırımlarla Türkiye’nin parlayan yıldızı oluyor” dedi.

Şehir merkezinin kimlik değiştirdiğine dikkat çeken Başkan Altepe, “Bursa artık sözde değil gerçekten gelişmiş bir Avrupa kenti olarak örnek olma yolunda ilerliyor. Hedefimiz sosyal donatı alanlarının Bursa’nın her köşesinde olmasıdır. Vatandaşlarımızın semtlere yaya mesafede yapılan spor tesislerinden sosyal ve kültürel tesislere kadar her alanda yararlanması için çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

"BURSA SPORUN LOKOMOTİFİ OLMAYA DEVAM EDİYOR"

Tahtakale bölgesinde yapılan çalışmalarla da tarihi eserlerin ayağa kaldırıldığına işaret eden Başkan Altepe, Bursa’nın spor kenti kimliğiyle Avrupa liglerinde boy gösterdiğini vurguladı. Bursa’nın adının dünyada duyulması noktasında Bursaspor’un şampiyonluğunun önemini hatırlatan Başkan Altepe, “Bursa’nın Avrupa’ya çıkması, dünyaya açılması amacımızdı. Bursa, artık Avrupa ve dünya tarafından tanınmaya başladı. Bunlar temennilerle olmuyor. Sağlıklı bir kent oluşumunda, milli takımlara ve olimpiyatlara sporcu gönderen Bursa olma yolunda, tüm merkezi yönetim ve ilçe belediyelerimizle birlikte sporun lokomotifi olmaya devam ediyoruz. Başta salon sporları olmak birçok branşta yoğun bir şekilde faaliyetlerimiz sürüyor” dedi.

Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün başarılarına da değinen Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin amatör spor kulüplerine verdiği desteği hatırlatarak, “Başarı elde etmek için tesisler gerekiyor. Yeni tesisler yapıldıkça Bursa’nın başarısı artıyor. Yatırımlarla daha ileri noktalara geleceğiz. Her semtte yaya mesafede gidilecek kapalı yüzme havuzlarını da birer birer gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak başladığımız, devam eden ve tamamlanan 84 projemiz var. 5 yıl içinde Bursa’da 100’ün üzerinde tesise ulaşacağız” şeklinde konuştu.

Stadyumu da 1,5 yıl içinde bitirip hizmete açmayı hedeflediklerini belirten Başkan Altepe, kent merkezindeki spor salonlarından Uludağ’daki kar pistlerine kadar dünya çapında büyük spor yatırımlarının Bursa’ya kazandırılacağını kaydeden Başkan Altepe, “Bursamız spor kenti olacak. Dünya çapında en iyi tesisler Bursa’ya kazandırılmış olacak” dedi.

Başkan Altepe, Süleyman Çelebi Lisesi Spor Salonu’nun 720 metrekarelik alanda inşa edildiğini, 450 metrekarelik oyun alanı ve 270 metrekare idari binanın bulunduğunu ve 1,4 milyon TL (1,4 trilyon) maliyetinin olduğunu, çelik çatı sistemli oyun alanının yanı sıra idari binanın ahşap oturtma çatıdan yapıldığını ve inşaatın Bora Yapı tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bursa Şehir Hastanesi 1 Yıl İçinde Açılacak


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Şehir Hastanesi’nde inşaat çalışmalarının devam ettiğini ve hastanenin bir yıl içinde hizmete açılacağını söyledi..

 

Bursa Şehir Hastanesi’nin inşaatı hakkında bilgi veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Şehir Hastanesi'nin bir yıl içinde tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.
 
Bursa Şehir Hastanesi'nin inşaatının devam ettiğini belirten Bakan Müezzinoğlu, Bursa Şehir Hastanesi'nin hizmete açılması ile Bursa'nın sağlık hizmeti sıkıntısının büyük oranda çözülmüş olacağını ifade etti.
 
Bakan Müezzinoğlu, açıklamaların ardından Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve beraberindekilerle Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi'nin temelini attı.
 
 
 
16-06-2011
Bu haber toplam 9786 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?