En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 21.04.2018 18:16
Suat Altın İnşaat'tan Kayseri'ye Yeni Proje

Suat Altın İnşaat'tan Kayseri'ye Yeni Proje

40 yılda yakın bir süredir inşaat sektöründe faaliyet gösteren Suat Altın İnşaat bin konutluk yeni bir projeye başlayacak.
Kayseri’de inşaat sektöründe yaklaşık 40 yıllık bir geçmişe sahip olan Suat Altın İnşaat, konut inşasından önce konut alan ve konut almayı düşünenlere anket yaparak talepleri değerlendirdi.
 
Firma anket sonucunda kreş, spor salonları, yüzme havuzu gibi alanları ile birlikte güvenlik önlemleri olan bir site halinde bin konutluk inşaat yapmayı planlıyor.
 
İnşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların artık müşteri taleplerine göre konut yapmaya başladıklarını ifade eden Suat Altın İnşaat Ltd. Şti Genel Müdürü Sedat Kılınç, bin konutluk inşaat projesini şekillendirmek için, projeye başlamadan önce insanlara "nasıl bir ev istersiniz?" sorusunu sorarak bir anket düzenlediklerini söyledi. Anket sonuçlarına göre projeyi çizdiklerini belirten Kılınç, "Konut sektöründeki satışların en parlak dönemini yaşıyoruz. Konut kredilerinde faiz oranlarının artması ile satışlar olumsuz etkilendi. Bu etkilenmenin vermiş olduğu ivmeyle firmalarımız da düşüşün giderilmesi için çeşitli kampanyalara yöneldi. Sektörde rekabet gün geçtikçe artıyor. Biz Suat Altın İnşaat olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutup, konut almak isteyenlere "Nasıl bir konut istiyorsunuz?" sorusunu yöneltiyoruz. İnşa edeceğimiz bin konutluk projeyi de bu sorulara verilen cevaplara göre şekillendirdik" dedi.
 
Ailelerin, özellikle site halinde inşa edilecek konutların ortak kullanım alanı olarak kreş istediğini vurgulayan Kılınç, "Aileler, sabah saatlerinde işe giderken, yol çilesi çektirerek çocuklarını kreşe bırakmak istemediklerini beyan ettiler. Spor salonları ve yüzme havuzu gibi sosyal yaşam alanlarının olmasını isteyen anne ve babalar, çocuklarıyla belli bir zamanı burada geçirmeyi düşünüyor. En önemli talepleri ise, güvenlik sorunu olmaması. Aileler, çocuklarını sitede oyun parkına bıraktıklarında başına herhangi bir iş gelmemesini istiyor. Site halinde düşünülen apartmanların ortak kullanımı olarak sosyal tesislerin bulunması da talepler arasında. Restoran, kuaför, çay bahçesi ve benzeri sosyal alanlarında ortak kullanımda olması, sitedeki bütün komşularla birlikte en azından burada buluşma ve sohbet etme talepleri yer alıyor. Bu taleplerin yer aldığı bin konutluk projenin yapımına 2012 yılında başlayacağız" şeklinde konuştu. Kılınç, "Her bütçeye uygun dairelerin olacağı bu projede 1+1,2+1,3+1 daireler olacak. Bu projenin yapımı için şimdilik belirlediğimiz bütçe 100 Milyon lira" dedi.
 
Firmalarının Kayseri’de köklü bir geçmişe sahip olduğunu anlatan Kılınç, ortalama 40 yıllık bir tecrübe ile sektörde faaliyet gösterdiklerini belirtti. Kılınç, "1970 yılında firma sahibimiz Suat Altın Bey’in babasının öncülük yapması ile temelleri atılan firmamız 1990 yılından sonra birebir Altın İnşaat olarak faaliyetlerine devam ediyor. 1990 yılından sonra yaklaşık olarak 2 bin aileyi konut sahibi yaparak, 2006 yılından sonra şirketleşiyoruz. O yıldan bu yana 217 konut daha teslim ettik. Yine sosyal tesise sahip 600 konutu da devam ettiriyoruz. Kayseri’de sektörümüzde sosyal tesisli konut yapan ilk firmalardanız" diye konuştu.
 
Devam eden konut projelerinden de kısaca bahseden Kılınç, genellikle şehir dışında ve Avrupa’da yaşayan Kayserililerin de tercih edebileceği özel kampanyalarının olduğunu sözlerine ekledi. Kılınç, "İldem ve Uğur evler bölgelerinde inşaatlarımız var. Tramvay güzergahı üzerinde bulunan Goldenlife projemize 30 ay vade farksız, yüzde 40 peşinat alarak kalan yüzde 60’lık kısmına vade uyguluyoruz. 3+1 daire, 170 metrekare 110 bin TL’den başlayan fiyatlarımız var. Altın Towers dediğimiz 2+1 projemizde 75 bin Tl’den başlayan fiyatlar söz konusu. Sosyal yaşam alanlarımız içerisinde yüzme havuzunun yanı sıra Türk hamamı, sauna, çocuk oyun odaları, sinema salonları ve Kayseri’yi izleyebilecekleri teras katımızda olan seyir odamız var. Ayrıca dairelerimizle akıllı süpürge sistem de uyguluyoruz" şeklinde aktardı.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
16-11-2011
Bu haber toplam 12432 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?