En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 24.02.2018 10:13
Şua İnşaat Anadolu Yakası'nda 2 Yeni Projeye Başlayacak

Şua İnşaat Anadolu Yakası'nda 2 Yeni Projeye Başlayacak

Geçtiğimiz günlerde Elite Side projesii satışa sunan Şua İnşaat, 2012'de 2 yeni projeye başlayacak.

Şua İnşaat'ın 2012 projelerinden biri olan Elite Side projesi yılın son ayında lansman fiyatlarıyla satışa çıktı. Yeni yılda iki yeni projeye daha imza atacak olan Şua İnşaat, Kartal'da 170 bin metrekare alan üzerinde yaklaşık 4 bin konut ve AVM'den oluşan yaşam merkezi  oluşturacak. Kadıköy Göztepe'de ise 300 milyon TL yatırımla  13 bin 500 metrekare arsa üzerinde 250 dairelik rezidans projesi inşa edecek firma, Kurtköy Elite Side ile yeni yılda yatırımcıya yönelik cazip kampanyalar da düzenleyecek. 25 bin metrekare arsa üzerinde inşasına başlanan Elite Side, toplamda 7 bloktan oluşuyor. Projenin teslim tarihi ise 2013.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
13-12-2011
Bu haber toplam 8331 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?