En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 22.03.2018 11:42
Sinpaş Gaziantep projesine Başlayacak

Sinpaş Gaziantep projesine Başlayacak

Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik, Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na (GYO) devrettikleri projeleri saymadıkları takdirde Gaziantep'te yapacakları gayrimenkul geliştirme projesinin, hem Sinpaş Yapı'nın, hemde Güneydoğu Anadolu bölgesinin en büyük projesi olacağını bildirdi.

Çelik, Sinpaş Yapı'nın Flatofis'de düzenlediği iftar yemeğinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, Sinpaş Yapı'nın yeni projelerini sorması üzerine Çelik, Gaziantep'te faaliyet gösteren bir şirketle ortak olmak üzere 6 ay önce bir gayrimenkul geliştirme projesinin çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Bu projenin toplamda 1 milyon metre kare inşaat alanına sahip ve inşaat maliyetinin 350 milyon dolar civarında olacağını dile getiren Çelik, projeye 2010 yılında başlayacaklarını ifade etti.

Projenin arsasının ise Gaziantep'li ortaklarına ait olduğunu belirten Çelik, projede; konut, hastane, eğitim ve sağlık tesisleri ile bir alışveriş merkezinin bulunacağını söyledi.

Projeyi, Sinpaş Yapı'nın yapacağını anlatan Çelik, ''Sinpaş GYO'ya devrettiklerimizi saymazsak, Gaziantep'de yapacağımız gayrimenkul geliştirme projesi, hem Sinpaş Yapı'nın hem de Güneydoğu'nun en büyük projesi olacak. Projeyle ayrıca 3 bin 500 kişiye istihdam sağlayacağız'' dedi.

İstanbul'daki projelerine de değinen Çelik, Kasım ayında lansmanını yapacakları Sancaktepe'de 230 konutluk bir konut projeleri olduğunu belirtti. Çelik, bu projenin 30 milyon dolarlık yatırım maliyeti olduğunu ve 30 bin metre karelik kiralanabilir alana sahip olacağını bildirdi.

Kağıthane'de 20 milyon dolar yatırım maliyetine sahip bir ticari gayrimenkul projeleri olduğunu da dile getiren Çelik, şöyle konuştu:

''Buranın da imar durumuyla ilgili gerekli izinleri bekliyoruz. İzinler alındıktan sonra başlayacağız. İkitelli'de yine 230 bin metre karelik bir ticari gayrimenkul projesine önümüzdeki yıl başlayacağız. İkitelli'deki bu projemiz de 75-80 milyon dolarlık bir lojistik merkezi olacak. Topkapı'da başladığımız ticari gayrimenkul projesini de yine önümüzdeki yılın nisan-mayıs aylarında bitirmeyi düşünüyoruz. Buranın da yapısı Flatofis'e benzeyecek. Alt kısmında perakende mağazaları, üst kısmında ise ofisler olacak. Bunların yanında Kurtköy'de büyük bir arsamız var. Yine Ankara'da iki arsamız var. Uzun vadede bunları da değerlendireceğiz.''

Ahmet Çelik, mayıs ayında Servet GYO'yu kurduklarını ve sahip oldukları ticari gayrimenkulleri Servet GYO bünyesinde toplayacaklarını söyledi.

Konut projelerini Sinpaş GYO'ya devrettiklerini anlatan Çelik, ''Şimdi de toplam değeri 280 milyon dolar olan 18 adet ticari gayrimenkul projesini Servet GYO'ya devredeceğiz'' dedi.

Çelik, bir soru üzerine, kredi faizlerindeki düşüşün konut satışlarını artırdığını belirterek, ''Ancak konut müşterisi gıda müşterisine benzemez, daha seçicidir. Talep arttı diye fiyatlara zam yaparsanız, müşteri kaçar'' diye konuştu.

Başka bir soru üzerine ise Çelik, özellikle İstanbul'da arsaların az, talebin ise fazla olduğunu ve bu nedenle de arsa fiyatlarında bir düşüş olmadığını ifade etti.

Flatofis Genel Müdürü Mehmet Özdemir de Flatofis'teki ofislerin şu an yüzde 75'inin kiralandığını, ancak kiracıların henüz hepsinin taşınmadığını, Kasım ayı itibariyle yüzde 75 doluluk oranına ulaşabileceklerini bildirdi.

Özellikle yurt dışı firmalarının kriz döneminde maliyetlerini kısma politikası izlediğini, bu nedenle doluluk oranlarının şu an için düşük olduğunu anlatan Özdemir, ''Şimdi yavaş yavaş taşınmaya başlıyorlar. 1 Ekim itibariyle Samsung'un genel müdürlüğü burada olacak. Yine 1 Kasımda Pronet'in genel müdürlüğü buraya taşınıyor. Yine bunların yanında Metis Çağrı Merkezi ve Maya Sağlık Hizmetleri'nin genel müdürlükleri de burada olacak'' şeklinde konuştu.

Flatofis'in ulaşım açısından iyi bir konumda olduğunu da dile getiren Özdemir, ''Özellikle metrobüsten önce Maslak'tan buraya firma çekebilmek için zorlanıyorduk, ama metrobüsten sonra rahatladık'' dedi.

(AA)

Sinpaş Kurtköy , sinpaş ikitelli , sinpaş topkapı , sinpaş Sancaktepe


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
18-09-2009
Bu haber toplam 31725 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?