En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 02:18
Silivri Cezaevi Çevreye Zarar Veriyor

Silivri Cezaevi Çevreye Zarar Veriyor

Silivri Çevre Derneği'nin girişimi ve şikayetler üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi, incelemeye aldığı cezaevi atıklarının dere yoluyla denize ulaşarak çevreye zarar verdiği belirtiliyor.
Atıklar nedeniyle bölgede sivrisinek, karasinek, böcekler ve diğer haşereler oluştuğu ve bunlara karşı Kula Deresi çevresinde ilaçlama yapılmak zorunda kalındığı da bildirildi.

ARITMA YETMİYOR

İddiaya göre, 15 bin kişilik kampusun devasa arıtma tesisinin tam kapasiteyle çalışabilmesi mevcut tesisatla yapılamıyor. Proje hatası bulunduğu iddia edilen arıtma tesisleri, bu yüzden cezaevinde sık sık elektriklerin kesilmesine de sebep oluyor. Ergenekon sanığı Gazeteci Mustafa Balbay da geçen duruşmada sık sık elektriklerin kesildiğini, savunmasını hazırlayamadığından yakınmıştı.

İLAÇLAYARAK OLMAZ

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, ilaçlamanın kalıcı bir çözüm olmadığını belirterek, Cezaevi arıtma tesisinin tam kapasite ile ve yeterli ölçüde faaliyete geçirilmesi, gerekirse kapasitesinin artırılması gerektiği görüşündeyiz. Mevcut durum, çevre kirliliğinin yanı sıra bölgede halk sağlığını da tehdit ediyor dedi.

Özcan BÜYÜKOĞLU
Sabah
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
20-08-2009
Bu haber toplam 9201 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?