En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.03.2018 16:15
Silikon Vadisi'nin Yeri Belli Oldu

Silikon Vadisi'nin Yeri Belli Oldu

Silikon Vadisi'nin yeri sonunda belli oldu. Silikon Vadisi Kocaeli Muallimköy'de kurulacak.

Yıllardır gündemde olan Silikon Vadisi’nin yeri belli oldu. Kocaeli Muallimköy’de 2.8 milyon metrekarelik alana kurulacak Silikon Vadisi için şimdi sıra verilecek teşviklere geldi. Vadi için dünya teknoloji devlerine davetiye gönderildi.

12 Haziran seçimlerinin ardından teamüller gereği istifa eden hükümet, son yatırım kararnamesini ‘Silikon Vadisi’ için çıkardı. Kararnamede, yıllardır gündemde olan Silikon Vadisi’nin Kocaeli’nin Muallimköy sınırları içinde kurulması öngörüldü.

11 Haziran tarihli Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayınlanan kararnamede, Kocaeli Muallimköy Teknoloji Merkezi’nin kurulacağı bölgenin krokisine yer verildi. Türkiye’nin ilk Silikon Vadisi olacak olan 2 milyon 847 bin metrekarelik teknoloji merkezinin altyapı çalışmalarının, 2011 yılı içinde başlatılması planlanıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na dönüştürülen Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın öncelikli işlerinden birisi de vadinin kurulmasına ilişkin çalışmalar olacak. Vadide yer alacak firmalar için ise süper teşvikler getirilecek. Bu konuda gelişmiş ülkelerde, bu tür merkezlerde girişimcilere sağlanan avantajlar tek tek incelendi. Türkiye’de aynı imkanların sağlanması öngörülüyor. Hatta ek teşviklerle Türkiye’nin bilişim merkezinin daha avantajlı hale getirilmesi amaçlanıyor.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Ankara Turkuaz Vadisi'nde 9 Konut Satışa Açıldı


Ankara Turkuaz Vadisi Toplu Konut Uygulaması kapsamında açık satışa sunulan 9 adet konut için başvurular 30 Aralık 2016 tarihine kadar kabul edilecek..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Ankara Turkuaz Vadisi Toplu Konut Uygulaması kapsamındaki 9 adet konut satışa çıktı.
 
Ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile açık satışa sunulacağı açıklanan konutlar için başlayan başvuru süreci 30 Aralık 2016 tarihine kadar devam edecek.
 
TOKİ Ankara Turkuaz Vadisi projesinde yer alan  ve satışa  açılan konutlar 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon planında olup fiyatları 191 bin 156 TL'den, taksitleri ise 716,84 TL'den başlangıç gösteriyor.
21-06-2011
Bu haber toplam 8502 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?