En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 22.03.2018 11:47
Serinevler TOKİ konutlarında Yönetim Değişti

Serinevler TOKİ konutlarında Yönetim Değişti

Daha önce TOKİ'nin bünyesinde olan Gaziantep Şahinbey İlçesi Perilikaya-Serinevler toplu konutlarının yönetimi site sakinlerinden oluşan yeni yönetim kuruluna devredildi.

OLUŞTURULAN yeni yönetim kurulunun Başkanı Ahmet Faruk Demir TOKİ tarafından atanan ve 20 aydır, sitede yönetim görevi sürdüren emlak yönetimin görevinin son bulduğunu hatırlatarak, "Yönetim kurulumuz şuana kadar emlak yönetimden hesap ve demirbaşların teslimini almamıştır. Emlak yönetimce hesaplara ve demirbaşlara ne zaman açıklık getirilirse o zaman teslim işlemini gerçekleştirecektir. Bu konu ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir" dedi.

Kalabalık bir nüfusa sahip olduklarını hatırlatan Başkan Demir, "Toplu konut alanımızda bin 260 konut ve 24 adet işyeri bulunmaktadır. Yaklaşık altı, yedi bin vatandaşımızın yaşamakta olduğu sitemizde vatandaşlarımızın sayısı her geçen gün artmaktadır. Seçilmiş olduğumuz günden hemen sonra Valimizi, TOKİ Başkanımız Erdoğan Bayraktar'ı, milletvekillerimizi, Şahinbey Belediye Başkanımızı ziyaret ederek toplu konut alanlarımızda yaşamış olduğumuz sorunları ve eksiklikleri kendileriyle paylaşmış bulunmaktayız. Milletvekillerimizden Halil Mazıcıoğlu, Özlem Müftüoğlu, ve Akif Ekici bizleri ziyarette bulunarak, yaşamış olduğumuz sorunlarımızı yerinde gözlemlediler. Bu görüşmeler sonucunda, şuanda konutlarımızın güvenliği için güvenlik görevlileri çalışmaktadır" diye konuştu.

Yapılan ilk görüşmelerin sonuç verdiğini de anlatan Başkan Demir, "Bu görüşmede toplu konut alanımızda bulunan 552 alt gelir grubu konutların taksitlerinin yüksek olması sonucunda ödeme güçlüğü çeken, vatandaşlarımızın taleplerine göre taksit süreleri 15 yıldan 20 yıla uzatılma kararı alınmıştır. Taksit süresi uzatma işlemi 21 Şubat'ta başlamış olup devam etmektedir. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu'dan ziyaretlerimiz esnasında, sitemizin ihtiyacı olan, yol, park, çocuk oyun alanı, taziye evi, kuran kursu, halk ekmek, semt pazarının yapılması gibi istemlerinde bulunduk. Yol çalışması tamamlanmış, park, çocuk oyun alanı, taziye evi ve kuran kursunun yapım çalışmaları sitemizde devam etmektedir" şeklinde konuştu.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na toplu konut alanlarına yapmış olduğu çalışmalarından dolayı teşekkür eden Başkan Demir sözlerini şöyle tamamladı: "Halkımızın giden site yönetimi zamanında yaşamış olduğu sorunları, en kısa zamanda ortadan kaldırarak yönetimce daha iyi hizmetler sunacağız. Bizler, vatandaşlarımızın huzuru, mutluluğu için şeffaf açık bir şekilde, halkımızın bilgileri doğrultusunda, tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını kimseye yedirmeyerek çalışmalarımıza devam edeceğiz"

Yönetim kurulundaki isimler ise şöyle, Başkan Ahmet Faruk Demir, Başkan Yardımcısı Hasan Doğan, Finans sorumlusu Vakkas Savran Halkla İlişkiler Müdürü Ökkaş Hançer, denetçi olarak Mustafa Kara, Adil Aldaş, Oktay Gözalıcı ve Suat Yılmaz olarak belirlendi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
04-03-2011
Bu haber toplam 11748 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?