En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 09:27
Sarıyer Emirgan'da 700 Gecekonduya Tapu Kararı

Sarıyer Emirgan'da 700 Gecekonduya Tapu Kararı

Sarıyer Belediye Meclisi, Emirgan'da bulunan 700 gecekondu yapya tapu verilmesine ilişkin planı oybirliği ile onayladı..

 

Sarıyer Belediye Meclisi’nde Emirgan Mahallesi’nde 951 No’lu adada bulunan ve mülkiyeti Hazine'ye ait olan 159 dönümlük alandaki yaklaşık 700 gecekonduya tapu verilmesine oybirliği ile karar verildi.
 
Sarıyer Belediyesi tarafından yapılan plan çalışması ise İBB Meclisi’ne gönderildi. İBB Meclisi'nin planı onaylaması halinde vatandaşlara 2981 Sayılı Kanun kapsamında dağıtılan tapu tahsis belgeleri tapuya dönüşecek.
 
Konu hakkında açıklamada bulunan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, söz konusu çalışmanın her bir boyutunun yasalolduğunu ve İBB’den ret gelmesi helinde işin arkasında başka manevralar olacağını söyledi.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
09-01-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?