En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 06:20
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi

5 yıldızlı otel konforunda hizmet veren hastanede.

6 yıl önce Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan 529 yatak kapasiteli Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2 yıl önce göreve gelen Başhekim Ahmet İdris Çakır ile çağ atladı. 5 yıldızlı otel konforunda hizmet veren hastanede alınan basit önlemler ile poliklinik önlerindeki kuyruklar azaltılırken, yatan hastalar ise tek ve çift kişilik lüks odalarda ağırlanıyor.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Çakır, 'Sağlıkta dönüşüm programı' çerçevesinde 2 yıllık çalışmalarını içeren değerlendirme toplantısı yaptı. Hastanede düzenlenen toplantıya; Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş, Sağlık Bakanlığı İletişim Daire Başkanı Osman Güzelgöz, Hilvan Kaymakamı Ali Yılmaz, Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İzzet Korkmaz, Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı Şahin Aksoy, doktor, hemşire ve çok sayıda kamu kurum amiri katıldı. Slayt eşliğinde hastanenin eski ve yeni halinin fotoğraflarla tanıtımını yapan Başhekim Çakır, ilk olarak vatandaşların çektiği sorunları hafifletmek için personelle birlikte kollarını sıvadıklarını, hastanenin hiç eksilmeyen ve vatandaşların çilesi haline gelen uzun kuyrukları personel, poliklinik ve vezne sayılarını artırarak bitirdiklerini söyledi.

5 YILDIZLI HİZMET

14 Mart 2004 tarihinde hizmette açılan ve komşu ülkeler Suriye, Irak'tan gelen hastalara verdiği hizmet ile bölge hastanesi konumunda olan 529 yatak kapasiteli Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5 yıldızlı oteli andırıyor. Yeşil kartlı vatandaşların da yararlandığı hastanede yatacak hastaların kalacağı odalar, yapılan düzenleme ile tek ve çift kişilik olarak yapıldı. Özellikle hastanede uzun süre kalacak olan hastalar için ev rahatlığında konforun sağlanması için, odalara LCD televizyon ve buzdolabı yerleştirirken, herkes için ayrı banyo ve tuvalet yapıldı. Hastalarla birlikte gelen yakınlarının da mağdur olmasının önlenmesi için hastane bahçesine misafirhane kuruldu.

Yoğun bir çalışma yürüterek vatandaşların hastaneyi istenmeyen yer olarak görmekten çıkardıklarını ve herkesin gönül rahatlığı ile tedavi olmaya gelmek istediği mekana dönüştürdüklerini anlatan Başhekim Çakır, şunları söyledi:

"3 yıl önce hastanemizde göze hoş görünmeyen ve vatandaş için kabus haline gelen sorunların basit ve pratik yöntemlerle halledilebileceğini tespit ettik. İlk olarak hastanenin hemen her yerinde oluşan kuyrukları ortadan kaldırmak için çalışmalara başladık. Bunun için atıl bölümlerde çalışan fazla personeli kuyrukların oluştuğu bölümlere çektik. Ardından yığılmaları önlemek amacıyla internet üzerinden ve SMS'le randevu sistemini başlattık. Hastanemizde yara ve yanık polikliniği ile Kanserde Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi'ni (KATEM) kurduk. Hastane bahçesine ahşap kaplamalı kamelyalar yaptırılarak vatandaşlarımıza dinlenme alanları oluşturduk. Acil servisimizde verdiğimiz hizmetlerin yanı sıra; 59 yoğun bakım ünitesi, 9 ameliyat salonu, 150 uzman hekim, 23 pratisyen hekim, 327 ebe ve hemşire ile 93 poliklinikte 3 ile 5 bin arasında hastamızı tedavi ediyor, günlük ortalama 80 ameliyat yapıyoruz."

Başhekim Çakır, konuşmasının ardından toplantıya katılanlara hastaneyi ve yapılan yenilikleri dolaştırarak tanıttı. Toplantı, hastane koridorunda verilen kokteyl ile sona erdi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Denizli'de Hastane İnşaatında Göçük


Denizli Çivril Devlet Hastanesi'nin ek bina inşaatında bugün saat 10:00'da göçük meydana geldi, 2 işçi hayatını kaybetti..

 

Bugün saat 10:00 sıralarında Denizli Çivril Devlet Hastanesi ek bina inşaatında, kanalizasyon çukuru kazılması sırasında göçük meydana geldi. Olay sırasında çalışan 2 işçi göçük altında kalırken olayı yerine gelen itfaiye ve AFAD ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışma sonucunda işçilerin cansız bedenlerine ulaşabildi.
 
Hastanenin 100 yataklı ek bina inşaatında  kanalizayon bağlantılarının yapılması sırasında 5 metrelik çukura giren Soner Aslan ve Yaşar Sarıkaya isimli işçiler, rögar bağlantılarını yapmaya çalışırken göçük meydana geldi. Kazılan çukur ile bina temeli arasında kalan ve üzerlerien tonlarca toprak dökülen işçiler Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Arama Kurtarma ekibi ile İl Afet Acil ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonucunda çıkarılabildi. 
 
Olayda hayatını kaybeden evli ve bir çocuk babası 40 yaşındaki Soner Aslan ile evli ve iki çocuk babası 30 yaşındaki Yaşar Sarıkaya'nın yakınları sinir krizi geçirdi.
 
Kaza üzerine açıklamada bulunan AK Partili Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, üzgün olduklarını, iş güvenliği ile ilgili sıkıntılar olabileceğini, hayatını kaybeden işçilerin baret ve kıyafet giymiş olmalarına rağmen yumuşak zeminin gözden kaçtığını söyledi Başkan Güven, "inşaat güzel gidiyordu, haziran ayında teslim edilecekti, ancak bu olaya çok üzüldük" dedi. 
08-12-2010
Bu haber toplam 9210 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?