En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 01.02.2015 21:42
Samsun Optimum AVM Ne Zaman Açılacak

Samsun Optimum AVM Ne Zaman Açılacak

Rönesans Gayrimenkul'ün inşa ettiği Samsun Optimum 2.500 kişiye iş sağlayacak.

TÜRKİYE genelinde 7 ayrı alışveriş merkezi (AVM) kurarak işletmeye açan Rönesans Gayrimenkul, 3 yeni açılışa daha hazırlanıyor. Optimum adıyla kurulan AVM'lerin ilki bu yıl 29 Ekim'de İzmir'de, diğer ikisi ise yine 29 Ekim'de ancak bir yıl sonra Samsun ve Kahramanmaraş'ta açılacak. Samsun Optimum'un perakende sektörüne tanıtımı nedeniyle düzenlenen ve Rönesans Gayrimenkul Yönetim Kurulu üyeleri Murat Özgümüş ve Önder Sürenkök ile Jones Lang LaSallle Türkiye Başkanı Avi Alkaş'ın da katıldığı toplantıda verilen bilgiye göre Samsun'daki proje bölgenin en büyük AVM'si olacak.
YABANCILAR YAPAMADI
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 2007 yılında düzenlenen ihalede Meinl Group tarafından kazanılan ve yapımına başlanamayan AVM projesini satın alarak temel attıklarını anlatan Murat Özgümüş, Samsun Optimum'u 29 Ekim 2012'ye yetiştireceklerini söyledi.

2 bin 500 kişi çalışacak
Samsun Optimum toplam 65 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olacak. 180 mağazanın bulunacağı AVM'de 1.600 araç kapasiteli otoparkın yanı sıra bölgenin ilk elektromarketi yer alacak. Şehir merkezine 2.5 km uzaklıktaki AVM'de 160 odalı 5 yıldızlı otel bulunacak. 250 milyon TL'yi bulması beklenen yatırım bittiğinde 2 bin 500 kişiye iş imkanı yaratması bekleniyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

50 Yıllık Büyük Samsun Oteli Yıkılıyor


Samsun'da 1997 yılından bu yana hizmet vermekte olan 5 yıldızlı Büyük Samsun Oteli için hukuki süreç tamamlandı ve yıkım çalışmalarına başlandı..

 

Hukuki süreci tamamlanıp tahliye edilerek yıkımına başlanan 5 yıldızlı Büyük Samsun Oteli yerine yapılacak proje hakkında bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, söz konusu alanı 'Panoroma 1919 Müzesi’ ve Kurtuluş Yolu ile bütünleştireceklerini açıkladı.

 

 
Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yıkımı gerçekleştirilecek olan otelin yıkımının ardından ortaya çıkacak alanla ilgili ortaya atılan spekülasyonlara yanıt veren Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, otel alanına yeni bir bina yapmanın mümkün olmadığını,  yıkımın tamamlanmasından ardından söz konusu alanın rekreasyon alanına dönüştürüleceğini istediklerini söyledi.
 
Otel alanının İlkadım Anıtı, Kurtuluş Yolu ve Cumhuriyet Meydanı ile de ilişkilendireileceğini belirten Yılmaz, alanın yanında bulunan Yaşar Doğu Kapalı spor Salonu’nu  yenileyip, Panoroma 1919 Müzesi haline getirileceğini söyledi.
 
 
10-06-2011
Bu haber toplam 42381 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
  • #

    120 Ay

    0,82

    #
  • #

    120 Ay

    0,76

    #
  • #

    120 Ay

    0.85

    #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?