En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 22.12.2014 06:59
Sakarya Erenler'de Kentsel Dönüşüm

Sakarya Erenler'de Kentsel Dönüşüm

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'ü ziyaret eden Sakarya Romanlar Derneği Başkanı Orhan Tanyel ve dernek üyeleri bölgede yapılacak dönüşüm çalışmalarına karşı olmadıklarını ancak kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmesi gerektiğini ifade etti..
 
Sakarya Romanlar Derneği Başkanı Orhan Tanyel, Erenler ilçesinde Roman vatandaşların yaşadığı bölgede yapılması planlanan kentsel dönüşüm çalışmalarına karşı gelmeyi düşünmediklerini ancak kendilerine verilen sözlerin tutulması gerektiğini söyledi. 
 
Tanyel ve dernek yöneticileri Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'ü ziyaret ederek, Roman vatandaşların yaşadığı bölgede yapılacak kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin bilgi aldı. 
 
Kentsel dönüşüm çalışmalarını desteklediklerini belirten Tanyel, "Belediye başkanımızın vermiş olduğu sözlere inanıyoruz ve güveniyoruz. Bizlere gayet olumlu yaklaşılmıştır. Erenlerde Kentsel dönüşüme karşı gelme gibi bir düşüncemiz yok. Yeter ki bizlere verilen sözler tutulsun ve yerine getirilsin. Gelecek nesillerimizin daha sağlıklı mekanlarda yaşamaları toplumun tüm katmanları ile bütünleşmiş bir nesil oluşması açısından bizler Romanlar olarak kentsel dönüşümü destekliyoruz" diye konuştu. 
 
Erenler Belediye Başkanı Öztürk de değer tespit çalışmalarına başladıklarını anlattı.
 
Öztürk, şunları söyledi:
 
"Kentsel dönüşüm kapsamında sizlere gelen görevlilere isteklerinizi söyleyin onlara yardımcı olun. Sağlıklı nesiller için sağlam mekanlar yapabilmek adına daha yolun başında sayılırız ve sürekli sizlerle bir araya gelerek istek ve önerilerinizi dinliyoruz. Sizlerin istek ve önerileriniz doğrultusunda kimse mağdur edilmeden çeşitli alternatif seçenekler sunularak süreç devam edecek. Bu işi siyasi malzeme yapmaya çalışan provokatörlere inanmayın. Bizim kapımız sizlere her daim açık olmuştur bundan sonrada açık kalacaktır.
 
Roman kardeşlerimizin daha sağlıklı ve daha güzel mekanlarda yaşaması arzusundayız. Bölgemizdeki mevcut Roman kardeşlerimizin her türlü hakları bizlerde bakidir ancak son dönemlerde dışarıdan buraya hızla yerleşen olduğunu görüyoruz bunu şimdiden söyleyeyim sonradan gelip buraya yerleşenler kesinlikle hak sahibi olamayacak, bu sebeple yıllardır bu bölgede yaşamını sürdüren Roman kardeşlerimizin bu konuda bizlere yardımcı olmasını yeni göç ve yerleşimlere izin verilmemesini istiyorum." 
 
Kaynak: AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği'nden Bilgilendirme Toplantısı


Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği Başkanı Yasin Bektaş, yazılı bir açıklama yaparak ilerleyen günlerde hukuksal bilgilendirme toplantısı düzenleyeceklerini duyurdu..

 

Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği Başkanı Yasin Bektaş, yazılı bir açıklamayaparak, Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği olarak  yükseklik, kiralar ve diğer sıkıntılara ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na yazılı ve sözlü taleplerde bulunduklarını ve bununa ilgili olarak vatandaşları bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini belirtti.

 

İlerleyen günlerde tüm vatandaşlara açık, hukuksal amaçlı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirileceğini belirten Bektaş, toplantı tarihinin daha sonra yapılacak duyuru ile açıklanacağını belirtti. 

 

Fikirtepe'de son olarak 5 firma ruhsat almayı başarmış ve inşaat çalışmalarına başlamıştı. Bakanlık ise özellikle birden fazla firmanın hak sahipleri ile anlaşma sağladığı adalardaki firmalara yazı gödererek aralarında anlaşıp biran önce inşaat çalışmalarına başlaması konusunda uyarıda bulunmuştu.

 

Fikirtepe'de en son Nuhoğlu İnşaat,  Yenitepe Kadıköy projesi için ruhsat almış ve inşaat çalışmalarına başlamıştı.

18-09-2013
Bu haber toplam 3909 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?