En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 31.03.2015 03:16
Sakarya Erenler'de Kentsel Dönüşüm

Sakarya Erenler'de Kentsel Dönüşüm

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'ü ziyaret eden Sakarya Romanlar Derneği Başkanı Orhan Tanyel ve dernek üyeleri bölgede yapılacak dönüşüm çalışmalarına karşı olmadıklarını ancak kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmesi gerektiğini ifade etti..
 
Sakarya Romanlar Derneği Başkanı Orhan Tanyel, Erenler ilçesinde Roman vatandaşların yaşadığı bölgede yapılması planlanan kentsel dönüşüm çalışmalarına karşı gelmeyi düşünmediklerini ancak kendilerine verilen sözlerin tutulması gerektiğini söyledi. 
 
Tanyel ve dernek yöneticileri Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'ü ziyaret ederek, Roman vatandaşların yaşadığı bölgede yapılacak kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin bilgi aldı. 
 
Kentsel dönüşüm çalışmalarını desteklediklerini belirten Tanyel, "Belediye başkanımızın vermiş olduğu sözlere inanıyoruz ve güveniyoruz. Bizlere gayet olumlu yaklaşılmıştır. Erenlerde Kentsel dönüşüme karşı gelme gibi bir düşüncemiz yok. Yeter ki bizlere verilen sözler tutulsun ve yerine getirilsin. Gelecek nesillerimizin daha sağlıklı mekanlarda yaşamaları toplumun tüm katmanları ile bütünleşmiş bir nesil oluşması açısından bizler Romanlar olarak kentsel dönüşümü destekliyoruz" diye konuştu. 
 
Erenler Belediye Başkanı Öztürk de değer tespit çalışmalarına başladıklarını anlattı.
 
Öztürk, şunları söyledi:
 
"Kentsel dönüşüm kapsamında sizlere gelen görevlilere isteklerinizi söyleyin onlara yardımcı olun. Sağlıklı nesiller için sağlam mekanlar yapabilmek adına daha yolun başında sayılırız ve sürekli sizlerle bir araya gelerek istek ve önerilerinizi dinliyoruz. Sizlerin istek ve önerileriniz doğrultusunda kimse mağdur edilmeden çeşitli alternatif seçenekler sunularak süreç devam edecek. Bu işi siyasi malzeme yapmaya çalışan provokatörlere inanmayın. Bizim kapımız sizlere her daim açık olmuştur bundan sonrada açık kalacaktır.
 
Roman kardeşlerimizin daha sağlıklı ve daha güzel mekanlarda yaşaması arzusundayız. Bölgemizdeki mevcut Roman kardeşlerimizin her türlü hakları bizlerde bakidir ancak son dönemlerde dışarıdan buraya hızla yerleşen olduğunu görüyoruz bunu şimdiden söyleyeyim sonradan gelip buraya yerleşenler kesinlikle hak sahibi olamayacak, bu sebeple yıllardır bu bölgede yaşamını sürdüren Roman kardeşlerimizin bu konuda bizlere yardımcı olmasını yeni göç ve yerleşimlere izin verilmemesini istiyorum." 
 
Kaynak: AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Müteahhitler Fikirtepe Kentsel Dönüşümü İçin Örgütlendi


Fikirtepe'de 200 bin hak sahibinin mağduriyetini önlemek ve kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırmak için bir araya gelerek Fikirtepe Platformu'nu kuran müteahhitler bölgedeki sorunları da hızla çözmeyi hedefliyor..

 

İstanbul Kadıköy Fikirtepe’de proje üreten müteahhitler, bölgedeki dönüşümü hızlandırmak için işbirliği yoluna gitti. Bu kapsamda Fikirtepe Platformu'nu kuran müteahhitler yaklaşık 200 bin hak sahibinin bulunduğu bölgede hak sahiplerinin mağduriyetini de önlemeye çalışacak.
 
Akşam'dan Şenay Büyükköşdere'nin haberine göre, Kadıköy Fikirtepe Kentsel Dönüşüm bölgesinde proje üreten müteahhitler, sorunların daha hızlı çözülmesi ve dönüşüm sürecinin hız kazanması için işbirliği yaparak bir platform kurdu. Mart ayı başında Ankara’ya giderek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile bir araya gelendaha sonra da İstanbul Kadıköy Kozyatağı Hilton Oteli'nde bir toplantı gerçekleştirerek platform kurma kararı alan müteahhitler görev dağılımı da yaptı.
 
Teknik Yapı, Nuhoğlu, Emay İnşaat, Vartaş, Anka, SRP Yapı, Haldız, Selka-NSK, Baysaş inşaat firmalarının katılımıyla ve diğer Fikirtepe müteahhitlerinin desteğiyle kurulan platformun başkanlığına ise Emay İnşaat Kentplus Kadıköy projesinin CEO'su Özkan Eker seçildi. Fikirtepe Platformu'nda icra kuruluna da Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım, Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, Vartaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata ve Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın getirildi.
 
Yaklaşık 4 yıldır kentsel dönüşüm sürecinde olan Fikirtepe’de ruhsat alan ya da alma aşamasında 15 firma bulunmakta olup ruhsat sürecinin ilrleyen günlerde hızlanması bekleniyor. Bu yıl 30 civarında firmanın inşaata başlamasının beklendiği Fikirtepe'de 25-30 bin konutluk inşaatın başlamasının ardından bölgenin İstanbul'un önemli yatırım alanlarından biri olması bekleniyor.
 
 
18-09-2013
Bu haber toplam 4809 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?