En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 26.01.2015 02:21
Sakarya Erenler'de Kentsel Dönüşüm

Sakarya Erenler'de Kentsel Dönüşüm

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'ü ziyaret eden Sakarya Romanlar Derneği Başkanı Orhan Tanyel ve dernek üyeleri bölgede yapılacak dönüşüm çalışmalarına karşı olmadıklarını ancak kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmesi gerektiğini ifade etti..
 
Sakarya Romanlar Derneği Başkanı Orhan Tanyel, Erenler ilçesinde Roman vatandaşların yaşadığı bölgede yapılması planlanan kentsel dönüşüm çalışmalarına karşı gelmeyi düşünmediklerini ancak kendilerine verilen sözlerin tutulması gerektiğini söyledi. 
 
Tanyel ve dernek yöneticileri Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'ü ziyaret ederek, Roman vatandaşların yaşadığı bölgede yapılacak kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin bilgi aldı. 
 
Kentsel dönüşüm çalışmalarını desteklediklerini belirten Tanyel, "Belediye başkanımızın vermiş olduğu sözlere inanıyoruz ve güveniyoruz. Bizlere gayet olumlu yaklaşılmıştır. Erenlerde Kentsel dönüşüme karşı gelme gibi bir düşüncemiz yok. Yeter ki bizlere verilen sözler tutulsun ve yerine getirilsin. Gelecek nesillerimizin daha sağlıklı mekanlarda yaşamaları toplumun tüm katmanları ile bütünleşmiş bir nesil oluşması açısından bizler Romanlar olarak kentsel dönüşümü destekliyoruz" diye konuştu. 
 
Erenler Belediye Başkanı Öztürk de değer tespit çalışmalarına başladıklarını anlattı.
 
Öztürk, şunları söyledi:
 
"Kentsel dönüşüm kapsamında sizlere gelen görevlilere isteklerinizi söyleyin onlara yardımcı olun. Sağlıklı nesiller için sağlam mekanlar yapabilmek adına daha yolun başında sayılırız ve sürekli sizlerle bir araya gelerek istek ve önerilerinizi dinliyoruz. Sizlerin istek ve önerileriniz doğrultusunda kimse mağdur edilmeden çeşitli alternatif seçenekler sunularak süreç devam edecek. Bu işi siyasi malzeme yapmaya çalışan provokatörlere inanmayın. Bizim kapımız sizlere her daim açık olmuştur bundan sonrada açık kalacaktır.
 
Roman kardeşlerimizin daha sağlıklı ve daha güzel mekanlarda yaşaması arzusundayız. Bölgemizdeki mevcut Roman kardeşlerimizin her türlü hakları bizlerde bakidir ancak son dönemlerde dışarıdan buraya hızla yerleşen olduğunu görüyoruz bunu şimdiden söyleyeyim sonradan gelip buraya yerleşenler kesinlikle hak sahibi olamayacak, bu sebeple yıllardır bu bölgede yaşamını sürdüren Roman kardeşlerimizin bu konuda bizlere yardımcı olmasını yeni göç ve yerleşimlere izin verilmemesini istiyorum." 
 
Kaynak: AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Fikirtepeliler Kentsel Dönüşüm Sebebiyle 1 Şubat'ta Yürüyüş Düzenleyecek


Kentsel dönüşüm sürecinin sürekli tıkandığı Fikirtepe'de bölge halkı yavaş kamulaştırma sebebiyle 1 Şubat 2015 tarihinde büyük bir yürüyüş gerçekleştirecek..

 

Kentsel dönüşüm kapsamında pilot bölge ilan edilen ve sürecin ülke genelinde yakından takip edildiği Fikirtepe 4 yıldır süren belirsizlik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın adımlarına rağmen devam ediyor. 
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın süreci hızlandırmak amacıyla 3'te 2'i çoğunluğu yakalayan inşaat firmaları için kamulaştırma yapılacağını duyurması bölgede dönüşümün hız kazanacağı beklentilerine neden olsa da  kamulaştırma işlemlerininyavaş ilerlemesi tartışmalar neden oldu.
 
Fikirtepe halklı ile Ortadoğu Gruop, Ankara Yapı, Ekşioğlu Yapı, Nuhoğlu İnşaat, Vartaş İnşaat, Selimoğlu Group, Şuan İnşaat, Sunja Yapı, Taş Yapı, Keleşoğlu İnşaat, E7 Grup, Başaran İnşaat, Sefa - Koyuncu İnşaat, Maritaş İnşaat, Haldız İnşaat, CC Yapı, Mist İnşaat, Eko Grup ve Platin İnşaat temsilcileri bri araya gelerek düzenledikleri basın toplantısında sürecin çok yavaş ilerlemesi sebebiyle ortak yürüyüş kararı alındığı açıklandı.
 
Belirsizlik sebebitle 1 Şubat 2015 günü büyük bir yürüyüş gerçekleştirecek olan Fikirtepe halk yürüyüşe 13.00'da Fikirtepe Mandıra Caddesi sabit pazardan başlayacak.
 
 
18-09-2013
Bu haber toplam 4809 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?