En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 23.02.2018 22:24
Rize'deki İlginç Kameriye

Rize'deki İlginç Kameriye

65 Yaşındaki Rizeli Mehmet Aydoğan Çağlayan Vadisi'nin manzarasına daha fazla hakim olabilmek için gürgen ağacının gövdesine kameriye yaptı.

 

RİZE’de sıra dışı yapılara bir yenisi daha eklendi. Fındıklı İlçesi’nde yaşayan 65 yaşındaki Mehmet Aydoğan, manzarayı daha iyi görebilmek için gürgen ağacının gövdesine kameriye yaptı.
 
Çağlayan Köyü’nde yaşayan Mehmet Aydoğan, evinin önündeki manzarayı daha iyi seyredebilmenin çaresini, 60 metre boyundaki gürgen ağacının gövdesine kameriye yapmakla buldu.
 
Ağacın gövdesinin 30’uncu metresinde ahşap kameriye yapan Aydoğan, evi ile kameire arasında ulaşım için de 15 metrelik köprü yaptı. Yeğeni Kemal Özmay ile birlikte yaptığı kameriyeye Lazca’da ’Karşı tepede oturulacak yer’ anlamına gelen ’Melen tepe’ adını veren Aydoğan, Çağlayan Vadisi’nin eşsiz güzelliğini artık buradan seyrediyor.
 
Almanya’nın Münih kentinde, 290 metre yükseklikteki vinçte operatör olarak çalışırken memleketine döndüğünde böyle bir şey yapmayı hayal ettiğini anlatan Aydoğan, "Orada olimpiyat stadının yapımında görev aldım. İş hayatım boyunca hep yükseklerde çalıştım. Biraz da yaptığım işten dolayı olsa gerek yüksekte olmak hoşuma gidiyor. Memleketime de gelince köyüme yerleştim. Evim Çağlayan Vadisi’ne bakıyor. Hem manzarayı daha rahat izleyebilmek, hem de yükseklere alıştığım için 2006’da evin önündeki gürgen ağacına küçük bir kameriye yapmaya karar verdim. Önce evimin alt tarafından ağaca doğru ahşap köprü yaptım. Sonra da kameriyeyi ağacın gövdesine inşa ettim. Her ikisinin inşaatını birkaç günde tamamladım. Şimdi kameriyenin üstüne bir kat daha atmayı planlıyorum" dedi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ege Vadisi, Yüzde 60 Kazandıran Ege Yaşam Konseptiyle Yükseliyor


Sinpaş GYO'nun yüzde 60 kazandıran Ege Yaşam Konseptli projelerinden en yenisi Ege Vadisi, Ankara'da yükselmekte olup peşinatsız, banka kredisiz veya düşük faizli ödeme planları ile ev sahibi yapıyor..

 

Sinpaş GYO, mimarı olduğu “Ege Yaşam Konsepti”nin en büyüğü ve en yenisini Ankara'da hayata geçiriyor. Ege'yi Başkent'te getiren Ege Vadisi, şehir merkezinden Mogan Gölü’ne uzanan eşsiz bir manzaraya sahip olup ayrıca peyzajından dekorasyonuna kadar Ege ruhunu yanıtıyor.
 
 
Çankaya Oran’da konumlandırılan Ege Vadisi projsinde Alsancak Evleri, Ege Residence ve Karşıyaka Residence olmak üzere 3 farklı yaşam stili sunuluyor. Roof Lounge, kütüphane, mutfak atölyesi, atölye evi veya çocuk oyun alanları, parklar, bahçeler, spor alanları, hobi odaları ve birbirinden farklı aktivite alanlarının da yer aldığı Ege Vadisi projesi çocuklu ailelere eğlenceli ve huzurlu bir yaşam alanı vadediyor.
 
 
Ege Vadisi Ödeme Seçenekleri ve Fiyatlar
Banka kredisi yerine Sinpaş bünyesinde oluşturulan geniş yelpazeli ödeme planlarının yoğun ilgi gördüğü Ege Vadisi projesinde peşinatsız, banka kredisiz 50 ay yüzde 0,70 faizli ödeme, 120 ay vade gibi alternatiflerle ev sahibi olunabiliyor. Ege Vadisi projesinde daire fiyatları ise 369 bin 250 lira seviyesinden başlıyor.
 
 
 
19-09-2011
Bu haber toplam 10773 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?