En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 19.12.2014 14:15
Rize'deki İlginç Kameriye

Rize'deki İlginç Kameriye

65 Yaşındaki Rizeli Mehmet Aydoğan Çağlayan Vadisi'nin manzarasına daha fazla hakim olabilmek için gürgen ağacının gövdesine kameriye yaptı.

 

RİZE’de sıra dışı yapılara bir yenisi daha eklendi. Fındıklı İlçesi’nde yaşayan 65 yaşındaki Mehmet Aydoğan, manzarayı daha iyi görebilmek için gürgen ağacının gövdesine kameriye yaptı.
 
Çağlayan Köyü’nde yaşayan Mehmet Aydoğan, evinin önündeki manzarayı daha iyi seyredebilmenin çaresini, 60 metre boyundaki gürgen ağacının gövdesine kameriye yapmakla buldu.
 
Ağacın gövdesinin 30’uncu metresinde ahşap kameriye yapan Aydoğan, evi ile kameire arasında ulaşım için de 15 metrelik köprü yaptı. Yeğeni Kemal Özmay ile birlikte yaptığı kameriyeye Lazca’da ’Karşı tepede oturulacak yer’ anlamına gelen ’Melen tepe’ adını veren Aydoğan, Çağlayan Vadisi’nin eşsiz güzelliğini artık buradan seyrediyor.
 
Almanya’nın Münih kentinde, 290 metre yükseklikteki vinçte operatör olarak çalışırken memleketine döndüğünde böyle bir şey yapmayı hayal ettiğini anlatan Aydoğan, "Orada olimpiyat stadının yapımında görev aldım. İş hayatım boyunca hep yükseklerde çalıştım. Biraz da yaptığım işten dolayı olsa gerek yüksekte olmak hoşuma gidiyor. Memleketime de gelince köyüme yerleştim. Evim Çağlayan Vadisi’ne bakıyor. Hem manzarayı daha rahat izleyebilmek, hem de yükseklere alıştığım için 2006’da evin önündeki gürgen ağacına küçük bir kameriye yapmaya karar verdim. Önce evimin alt tarafından ağaca doğru ahşap köprü yaptım. Sonra da kameriyeyi ağacın gövdesine inşa ettim. Her ikisinin inşaatını birkaç günde tamamladım. Şimdi kameriyenin üstüne bir kat daha atmayı planlıyorum" dedi.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Eymir Gölü Halka Açılacak, İmrahor Vadisi'ne Boğaz Yapılacak


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek, Eymir Gölü'nün ODTÜ'den alınıp halkın kullanımına açılacağını, İmrahor Vadisi'nde Boğaz projesi çalışmalarının ise 2015'te başlayacağını söyledi..

 

Ankara Çankaya’da gerçekleştirilen Ak Parti İlçe Kongresi’nde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek, Ankara ile ilgili projelerini açıkladı. Abdi İpekçi Parkı ve Güvenpark’ı yeniden düzenlemeye hazırlandıklarını açıklayan Gökçek, İmrahor Vadisi’nde Ankara Boğazı Projesi’ni yapacaklarını, Turan Güneş Bulvarı’nın genişletileceğini, Eymir Gölü’nin ise ODTÜ’den alınarak Ankaralıların kullanımına açılacağını söyledi.
 
İnşası devam eden tartışmalı ANKAPARK Projesi'nin dünyanın en büyük tema parkları arasında yer alacağını söyleyen Başkan Gökçek, projenin Ağustos ayına kadar tamamlanmaya çalışıldığını açıkladı.
 
 
Öte yandan İmrahor Vadisi’nde 11 kilometrelik boğaz yapılacak proje kapsamında çalışmalara 2015 yılında başlanacağını söyleyen Başkan Gökçek, Abdi İpekçi Parkı ve Güvenpark’ı yeniden düzenleme ve 41 bin kişilik stadyum için de harekete geçtiklerini belirtti.
 
 
 
19-09-2011
Bu haber toplam 9810 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?