En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 01.02.2015 15:14
Rize'deki İlginç Kameriye

Rize'deki İlginç Kameriye

65 Yaşındaki Rizeli Mehmet Aydoğan Çağlayan Vadisi'nin manzarasına daha fazla hakim olabilmek için gürgen ağacının gövdesine kameriye yaptı.

 

RİZE’de sıra dışı yapılara bir yenisi daha eklendi. Fındıklı İlçesi’nde yaşayan 65 yaşındaki Mehmet Aydoğan, manzarayı daha iyi görebilmek için gürgen ağacının gövdesine kameriye yaptı.
 
Çağlayan Köyü’nde yaşayan Mehmet Aydoğan, evinin önündeki manzarayı daha iyi seyredebilmenin çaresini, 60 metre boyundaki gürgen ağacının gövdesine kameriye yapmakla buldu.
 
Ağacın gövdesinin 30’uncu metresinde ahşap kameriye yapan Aydoğan, evi ile kameire arasında ulaşım için de 15 metrelik köprü yaptı. Yeğeni Kemal Özmay ile birlikte yaptığı kameriyeye Lazca’da ’Karşı tepede oturulacak yer’ anlamına gelen ’Melen tepe’ adını veren Aydoğan, Çağlayan Vadisi’nin eşsiz güzelliğini artık buradan seyrediyor.
 
Almanya’nın Münih kentinde, 290 metre yükseklikteki vinçte operatör olarak çalışırken memleketine döndüğünde böyle bir şey yapmayı hayal ettiğini anlatan Aydoğan, "Orada olimpiyat stadının yapımında görev aldım. İş hayatım boyunca hep yükseklerde çalıştım. Biraz da yaptığım işten dolayı olsa gerek yüksekte olmak hoşuma gidiyor. Memleketime de gelince köyüme yerleştim. Evim Çağlayan Vadisi’ne bakıyor. Hem manzarayı daha rahat izleyebilmek, hem de yükseklere alıştığım için 2006’da evin önündeki gürgen ağacına küçük bir kameriye yapmaya karar verdim. Önce evimin alt tarafından ağaca doğru ahşap köprü yaptım. Sonra da kameriyeyi ağacın gövdesine inşa ettim. Her ikisinin inşaatını birkaç günde tamamladım. Şimdi kameriyenin üstüne bir kat daha atmayı planlıyorum" dedi.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Rize Salarha Vadisi'nde Planlanan HES Projesinin ÇED Raporu İptal Edildi


Rize'de Salarha Vadisi üzerinde planlanan Ambarlık HES projesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen ÇED Olumlu kararı mahkeme tarafından iptal edildi, Danıştay ise mahkeme kararın onayladı..

 

Rize’nin Salarha Vadisi üzerinde Ambarlık Elektrik Üretim AŞ tarafından yapımı planlanan Ambarlık HES projesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen ‘ÇED Olumlu’ raporunun iptali kararı, Danıştay tarafından onaylandı. 
 
Hürriyet'ten Ali Dağlar'ın haberine göre, kamuoyunun mahkeme masrafı için ineğini satan çiftçi olarak tanıdığı Kazım Delal’in (Yurttaş Kazım-69) açtığı davada verilen iptal kararı gerekçesinde, aynı havzada yapılacak olan projelerin birbirinden ayrı düşünülemeyeceği ve ‘bütüncül havza planı’ yapılması gerektiği belirtilmişti.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Delal’in avukatı Yakup Okumuşoğlu mahkeme kararının, Kazım Delal ve arkadaşlarının çevreyi ve çevresel etkileri bakanlıktan daha iyi değerlendirebildiği anlamına geldiğini, bundan sonraki süreçte de ÇED raporlaırnı ilk olarak Delal’in denetiminden geçireceklerini ve bakanlıktan çok daha iyi bir değerlendirme yapılacağından emin olduğunu söyledi.
 
 
 
19-09-2011
Bu haber toplam 10710 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?