En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 28.02.2015 14:26
Rize'deki İlginç Kameriye

Rize'deki İlginç Kameriye

65 Yaşındaki Rizeli Mehmet Aydoğan Çağlayan Vadisi'nin manzarasına daha fazla hakim olabilmek için gürgen ağacının gövdesine kameriye yaptı.

 

RİZE’de sıra dışı yapılara bir yenisi daha eklendi. Fındıklı İlçesi’nde yaşayan 65 yaşındaki Mehmet Aydoğan, manzarayı daha iyi görebilmek için gürgen ağacının gövdesine kameriye yaptı.
 
Çağlayan Köyü’nde yaşayan Mehmet Aydoğan, evinin önündeki manzarayı daha iyi seyredebilmenin çaresini, 60 metre boyundaki gürgen ağacının gövdesine kameriye yapmakla buldu.
 
Ağacın gövdesinin 30’uncu metresinde ahşap kameriye yapan Aydoğan, evi ile kameire arasında ulaşım için de 15 metrelik köprü yaptı. Yeğeni Kemal Özmay ile birlikte yaptığı kameriyeye Lazca’da ’Karşı tepede oturulacak yer’ anlamına gelen ’Melen tepe’ adını veren Aydoğan, Çağlayan Vadisi’nin eşsiz güzelliğini artık buradan seyrediyor.
 
Almanya’nın Münih kentinde, 290 metre yükseklikteki vinçte operatör olarak çalışırken memleketine döndüğünde böyle bir şey yapmayı hayal ettiğini anlatan Aydoğan, "Orada olimpiyat stadının yapımında görev aldım. İş hayatım boyunca hep yükseklerde çalıştım. Biraz da yaptığım işten dolayı olsa gerek yüksekte olmak hoşuma gidiyor. Memleketime de gelince köyüme yerleştim. Evim Çağlayan Vadisi’ne bakıyor. Hem manzarayı daha rahat izleyebilmek, hem de yükseklere alıştığım için 2006’da evin önündeki gürgen ağacına küçük bir kameriye yapmaya karar verdim. Önce evimin alt tarafından ağaca doğru ahşap köprü yaptım. Sonra da kameriyeyi ağacın gövdesine inşa ettim. Her ikisinin inşaatını birkaç günde tamamladım. Şimdi kameriyenin üstüne bir kat daha atmayı planlıyorum" dedi.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İmrahor Vadisi Kanal Ankara Projesine Dava


Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara Boğazı olarak da bilinen Kanal Ankara projesi kapsamında İmrahor Vadisi'nin imara açıldığı gerekçesi ile projeyi yargıya taşıyacak..

 

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, 6 Mart 2015 tarihine kadar askıda kalacak olan İmrahor VadisiKanal Ankara’ projesinin imar planlarının iptali için dava açmaya hazırlanıyor.
 
Söz konusu proje ile Ankara’nın nefes koridorlarının yok edileceğini belirten Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, yöneticilerim  kar hırsı ve bilimsel bilgiden yoksun olması sebebiyle her yerin yaşanamz hale geldiğini, mevzu bahis imar planları ile İmrahor Vadisi'nin yüksek gelir gruplarının arka bahçesi olacağını belitti.
 
İmrahor Vadisi'nin Ankara için hazırlanan tüm planlarda yapılaşmayı önleyici aks olduğunu belirten Candan, su havzası özelliği, bitki ve hayvan çeşitliliği, toprak ve sulu tarım özellikleri ile vadinin herkes için yaşam kaynağı olduğunu, vadide hala arıcılık ve hayvancılık yapıldığını, sulu ve kuru tarım açısından çok önemli bir yer olduğunu bu sebeple Ankara'nın nefessiz kalmasına izin vermeyeceklerini, yargı sürecini başlattıklarını açıklayarak Eymir Gölü'nün de tehdit altında olduğunu söyledi.
 
 
 
 
19-09-2011
Bu haber toplam 10710 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?