En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.02.2018 17:18
Öztürk: İmar Planları Günlük ve Aylık Yapılmamalı

Öztürk: İmar Planları Günlük ve Aylık Yapılmamalı

Adana'nın merkez ilçe Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, belediyeciliğin alfabesinin imarla başladığını söyledi

Adana Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı Meclis Toplantısı'nın altıncı birleşimi gerçekleşti. Meclis Başkan Vekili Halil Tüm yönetiminde gerçekleyen toplantıda Öztürk, Seyhan Belediyesi sınırları içindeki 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planları hakkında gündem dışı söz aldı.

Adana'nın önemli problemlerinden birisinin kaçak yapılaşma olduğunu hatırlatan Öztürk, "Binlerce dönümlük Seyhan'ın üçte ikilik etabından bahsediyoruz. İmarlı ve ruhsatlı olup da vatandaşın çivi çakamadığı yerler var. Halkımız evini, işlerini yaptırmak zorunda. Ki bu işin kanayan yaramız olan bir ekonomik ve sosyal boyutu vardır." dedi.

Kendilerine otel, işhanı ve konut yaptırmak için başvuran yüzlerce projenin sırada beklediğini anlatan Öztürk, "Yılbaşından sonra harçların artacağını hesaba katmamız gerekir. Bu tarihten önce vatandaşa katkı sunmak durumundayız. " diye konuştu.

Son bir yılda bakanlık veya başka birimlerden gelen müfettişlerin yoğun incelemeleri karşısında meclis üyelerinin daha hassas hale geldiğine işaret eden Öztürk, şunları söyledi: "Bu incelemelerden biz mutlu oluruz. En azından yapılan bir yanlışlık varsa, dönülmüş olur. Ama meclis üyelerimiz ve bürokratların birçoğu hakkında soruşturma ve kovuşturma devam ediyor. Herkes 'yoğurdu üfleyerek yiyor.' Kaldı ki meclis üyeliği bitse de bu tür davalar kimsenin peşini bırakmaz. Bu hassasiyet çok önemli. Belediyecilik zor iş. O zaman bir şeyi prensip haline getirmemiz lazım. Meclis açık olduğu bir dönmemde 300 gündem maddesi gelmiş. Bunun yüzde 70â€"80'ni nazım imar planı revizyonlarıdır. Bu planlar asla günlük, aylık; hatta yıllık değişmemesi gerekir."


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kuzey Marmara Otoyolu İmar Plan Değişikliği Askıya Çıktı


Kuzey Marmara Otoyolu’nun bağlantı yoluna ilişkin nazım imar planı değişikliği 9 Mart 2017 tarihinden 7 Nisan 2017 tarihleri arasında 30 gün süreyle askıda..

 

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tazılı bir açıklama yaparak Kuzey Marmara Otoyolu’nun bağlantı yoluna ilişkin nazım imar planı değişikliğin askıya çıkarıldığını duyurdu. Açıklamada, İstanbul İli, Beykoz İlçesi, Kuzey Marmara Otoyolu Hüseyinli-Şile (Kömürlük) Bağlantı Yoluna ilişkin Bozhane, Göllü, Kılıçlı ve İshaklı Köyleri 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı Değişikliği'nin 9 Mart 2017 tarihinden 7 Nisan 2017 tarihleri arasında 30 gün süre ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilan panosu ve web sitesinde askıda olacağı belirtildi.
 
Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü söz konusu imar planına itirazda bulunacakların askı süresi boyunca itirazları için İl Müdürlüğü'ne başvurda bulunabileceklerini belirtti.
 
 
26-11-2010
Bu haber toplam 5910 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?