En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 15:53
Özdilek'den Antalya'ya Alışverş Merkezi

Özdilek'den Antalya'ya Alışverş Merkezi

Özdilek Park AVM, Antalya'nın en yoğun nüfusa sahip ilçesi Kepez'de hizmet verecek. Günlük 25 ile 30 bin müşteri ağırlaması beklenen merkez, 108 bin metrekare büyüklüğe sahip.
Antalya'da merkezle ilgili bilgi veren Özdilek Alışveriş Merkezleri Genel Müdürü Şadi Aşıroğlu, güvenliği, rahatlığı, aydınlığı ön planda tutan bir mimari yapıyla yatırımlarını hayata geçirdiklerini söyledi. Aşıroğlu, Antalya turizm ve tarım sektörlerinde lokomotif bir il. Türkiye'nin en değerli 7 kentinden birisi olarak gösterilen Antalya, ileriye dönük olarak da ilk 5'i zorlayacak bir şehir. Biz bugünün değil geleceğin Antalya'sına da yatırım yapmış bulunmaktayız. dedi. Özdilek alışveriş merkezlerinde yılda 24 milyondan fazla insan ağırladıkları bilgisini veren Aşıroğlu, krize rağmen yatırımlarının süreceğini açıkladı.

2010'da Eskişehir, ardından Kütahya yatırımına başlayacaklarını ifade eden Aşıroğlu, Bundan sonraki süreç içerisinde İstanbul'da buradakinin 2,5 katı büyüklükte yatırıma başlayacağız. Levent'te 280 bin metrekare büyüklüğünde 200 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştireceğiz. Firma olarak 2-2,5 yılda bir yeni bir yatırımı devreye alırız. şeklinde konuştu. Şadi Aşıroğlu, krizle birlikte perakende sektöründe bir daralma yaşandığına dikkat çekti.

Son verilere göre Türk ekonomisinde yüzde 10-12'lik daralma gerçekleşmesine karşın, Özdilek perakende grubunun geçen yılın yüzde 1,5 altında kalmasını başarı olarak değerlendiren Aşıroğlu, krizlere alışık olduklarını ve yatırımlarını sürdürmeye devam edeceklerini dile getirdi. 40 bin 200 metrekare kiralanabilir alanı bulunan Özdilek Park, Akdeniz'in en büyük yapı ve teknoloji marketlerini de bünyesinde barındıracak. Yapı marketi 8 bin 200 metrekare, teknoloji marketi ise 2 bin 300 metrekare büyüklüğe sahip olacak. İstanbul'dan sonra ikinci 5D sinemayı da içinde barındıracak olan Özdilek Park'ta 110 mağazayla müşterilere hizmet verilecek.

Kenan Baş

Zaman
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
12-08-2009
Bu haber toplam 22854 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?