En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 30.03.2015 19:15
Oturma İzni Olmayan Binalara İskan İzni Nasıl Alınır ?

Oturma İzni Olmayan Binalara İskan İzni Nasıl Alınır ?

Çoğu Kişi İskan Yerine Kat İrtifakı Tapusu Alıyor

2006 yılında taşındığım apartmanın oturma izni yok. Almak için girişimde bulundum, bana binaların yüzde 75’inin oturma izninin olmadığı, uğraşmamam gerektiği söylendi. Bu durumda ben ne yapayım?  B.K.

Bir tarihte evim soyuldu, ben telaş içinde koşuşurken bu konuda söz sahibi olanlar beni teselli etti. Dediler ki; “Herkes soyuluyor ne yapalım yaygın bir olay.” Ben bunu duyunca bir ferahladım bir ferahladım anlatamam. Sizinki de öyle. Ancak ne yazıkki bizde böyledir, yasadışılık yaygınlaşınca mazur görmeye başlarız, yani problemi başımızdan atarız. Şimdi sizin için iskan alınması bakımından eksik olan nedir, tam olarak bilemiyorum. Bir kapıcı dairesi meselesi var, binanın projeye tam olarak uyması şart. Ama iskan almanın önündeki engelleri de iyi biliyorum. Vatandaş kat irtifak tapusu ile oturuyor, iskanı almıyor, kat mülkiyetine geçmiyor. Kanun ilk çıktığında belirli bir süre kat mülkiyetine geçilmediği takdirde kat irtifak kaydının tapu müdürlüğünce kendiliğinden silineceği hükmü vardı. Sonra bu madde kaldırıldı, yani vatandaş iskan almadan oturmaya teşvik edildi. Sizin kat irtifak tapunuz var ise şimdilik bir problem yaşamazsınız. Kat mülkiyet tapusu için elinizde imkan oldukça ve vakit ayırabildiğiniz zaman işlemleri yapmaya bakarsınız. Burada elbette bürokrasinin de kabahati büyük. O kadar zor işliyor ki anlatamam.

Posta / Tamer Heper

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Beylikdüzü Sağlıkkent'te 0 Faiz + Hemen Tapu Teslim


İttifak İnşaat, Beylikdüzü'nde hayata geçirdiği Sağlıkkent projesinde kalan son 110 daireyi 166 bin liradan başlayan fiyat ve 0 faiz seçeneği ile alıcıların beğenisine sundu..

 

 
Beylikdüzü'nde İttifak İnşaat tarafından inşa edilen Sağlıkkent projesinde son 110  daire hemen tapu teslim avantajı ile alıcıları bekliyor. Fiyatların 166 bin liradan başladığı projede yüzde 25 peşinat + yüzde 75 banka kredisi veya 48 ay 0 faiz seçenekleri iödeme yapılabiliyor.
 
Toplam 577 dairenin yer aldığı Sağlıkkent projesinde, market, manav, kuru temizleme, kuaför gibi birimler ile fitness merkezi, sauna, kapalı yüzme havuz, kafeterya, 24 saat güvenlik, kapalı-açık otoparklar,  botanik bahçesi gibi donatılarda bulunuyor.
 
Sağlıkkent Daire Fiyatları
79 metrekare alana sahip 2+1 daireler 166 bin TL'den,
98 metrekare alana sahip 2+1 daireler 210 bin TL'den,
118 metrekare alana sahip 3+1 daireler 220 binTL'den başlıyor.
 
Sağlıkkent Nerede
Kentin ulaşım en uygun noktasında yükselen Sağlıkkent'ten metrobüs durağına ücretsiz ring seferleri yapılmakta olup site Beylikdüzü E-5'e yürüme mesafesinde, yapımına yakın zamanda başlanacak olan Bakırköy Beylikdüzü metro hattına da 2 dakika uzaklıkta yükseliyor.
 
05-08-2010
Bu haber toplam 49122 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?