En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 25.02.2018 05:25
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Bahçesine Dev Hastane!

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Bahçesine Dev Hastane!

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bahçesine 984 yataklı hastane inşa edilecek

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bahçesinde yapılacak olan hastanede 124 yoğun bakım ünitesi yer alacak. Hastane, ihtiyaç duyulması halinde 1300 yatağa kadar kullanıma müsait altyapıya sahip olacak.

İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB), İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık (İSMEP) Projesi kapsamında; Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bahçesinde 160 bin metrekare kapalı alana sahip yeni bir hastane yapacak.

Mevcut hastanenin hizmetini aksatmadan yapımı gerçekleştirilecek olan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne aynı zamanda Avrupa Yakası'nın en büyük onkoloji merkezi inşa edilecek.

Proje çalışması devam eden hastane 860 hasta, 124 yoğun bakım yatağı olmak üzere 984 yataklı olacak. 240 poliklinik odalı hastanede, 28 adet ameliyat salonu yer alacak.

Deprem ya da ihtiyaç duyulması halinde tek kişilik odalarında çift kişilik odaya dönüştürülme imkanı olacak hastanenin yatak kapasitesi 1300'e kadar yükseltilebilecek.

Hasta odaları yaklaşık 35 metrekare ve yarısı tek, yarısı çift kişilik olarak planlanıyor. Hastane yıllık 1 milyon 500 bin ayakta, 50 bin yatak hasta kapasitesiyle hizmet verecek.

Yürürlükteki Avrupa ve Türk standartlarını karşılayacak şekilde en son teknoloji ile yapılacak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, depremin hemen ardından kesintisiz servis verebilecek şekilde sismik izolasyonlu olarak inşa edilecek.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Son Durum


Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı'nda kentsel dönüşüm çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyledi..

 

 
 
Beyoğlu Fetihtepe Semt Konağında düzenlenen ve vatandaşların talep ile önerilerinin dinlendiği Halk Meclisine katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı Dönüşüm Projesi hakkında son durumu açıkladı. Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesinde karşılıklı anlaşmaların imzalanması aşamasına geldiklerini belirten Başkan Demircan, her şeyin ilk başta planlandığı şekilde ilerlediğini söyledi.
 
Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesinin vatandaşlara çevresi ve peyzajı düzgün, otoparkı, bahçesi, okulu, ticaret alanı ve üniversitesi olan daha kaliteli bir yaşam sunmak amacıyla başlatıldığını belirten Başkan Demircan, ilk etapta tapu sorununun çözüldüğünü ve karşılıklı anlaşma imzalama aşamasına kadar sorunsuz gelindiğini söyledi. İmzalar atılır atılmaz kentsel dönüşüm çalışmalarına başlanacağını ifade eden Başkan Demircan, uzlaşma sağlanan adaya öncelik verileceğini belirtti.
16-04-2011
Bu haber toplam 10341 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?