En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 24.02.2018 10:03
Gurme Market Okko Astoria Şubesi Kapatıldı

Gurme Market Okko Astoria Şubesi Kapatıldı

Türkiye'de 'gurme market' konseptiyle kurulan ve 6.2 milyon dolarlık yatırımla Astoria'da açılan Okko, yüzde 60 düşen işlerini gerekçe göstererek kapısına kilit vurdu. Okko'nun yerine Migros mağaza açacak
İş hayatına 1989 yılında Kozyatağı'nda açtığı 30 metrekarelik bir dükkI¢nda kasap olarak başlayan Muhsin Okuyucu'nun, 2008 yılında Astoria'da 6.2 milyon dolar yatırımla açtığı gurme marketi Okko kapandı. Krizle birlikte işlerinin yüzde 60 oranında düştüğünü bu yüzden de mağazayı kapatma kararı aldıklarını belirten Okuyucu, Herhangi bir küçülmeye gitmedik. Sadece Astoria'nın krizle birlikte çekim gücü azaldı ve biz istediğimiz randımanı alamamaya başladık. Bu yüzden de Okko'yu kapattık dedi.

60 KİŞİ İŞSİZ KALDI

Şuan Etiler'de bir Erenköy'de iki Okko mağazasıyla yollarına devam ettiklerini belirten Okuyucu, Okko konseptinin bir üst modelini oluşturmaya çalıştıklarını 2010'da uygun bir lokasyonda bu mağazayı hayata geçireceklerini kaydetti. Küçülsek sadece Astoria'daki mağazamızı kapatmazdık diyen Okuyucu, hem şarküteri ürünlerinin satıldığı hem de self service yemek hizmetinin verildiği bin 500 metrekare büyüklüğündeki mağazada çalışan yaklaşık 100 kişiden yüzde 40'nın mevcut mağazalara dağıtıldığını geri kalanın ise işsiz kaldığını dile getirdi.

OKKO KÜÇÜLMEYE GİTTİ

Günlük cirosu 25 bin doları bulan şarküterinin krize yenik düştüğünü dile getiren Astoria Genel Müdürü Ümit Teoman ise, Okko küçülme politikası gerekçesiyle yönetime başvurup ayrılmak istediğini söyledi. Biz de anlaştık diye konuştu. Okko'dan boşalan yere Migros'un geleceğini dile getiren Teoman, Mağazanın iş yapmaması gibi bir durum söz konusu değildi dedi.
Sabah
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
29-07-2009
Bu haber toplam 20394 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?