En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.03.2018 15:59
Nusaybin Devlet Hastanesi

Nusaybin Devlet Hastanesi

Nusaybin'e 150 yataklı devlet hastanesi yapılıyor

50 dönümlük arazi üzerinde kurulacak 150 yatak kapasiteli hastanenin yapımının 2011 yıllı yatırım programına alındığı bildirildi. Yöneticiler ise yatak kapasitesinin 200'e çıkarılması için sağlık bakanlığı ile irtibata geçti.

HASTANE YAPILACAK

Sağlık Bakanlığı, Nusaybin'de yapılacak yeni devlet hastanesinin projesi tamamlayarak ihale sürecinin başlatılması için TOKİ'ye teslim edildi. Yeni hastane çalışmaları hakkında bilgi veren AK Parti İlçe Başkanı Halil Can, ticaret borsası yöneticisi Abdulhalim Aydın'la birlikte Sağlık Bakanlığı'nı ziyaret ettiklerini aktardı. Bakanlığın projeyi bitirdiğini ve dosyanın TOKİ'ye devredildiğini dile getiren Can, TOKİ'nin hastane binası ihalesini yapıp işe başlamasını beklediklerini söyledi.

Can, ayrıca hastane yapılması için arazi hibe eden Hüseyin Nizamettinoğlu'na da teşekkür etti.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Denizli'de Hastane İnşaatında Göçük


Denizli Çivril Devlet Hastanesi'nin ek bina inşaatında bugün saat 10:00'da göçük meydana geldi, 2 işçi hayatını kaybetti..

 

Bugün saat 10:00 sıralarında Denizli Çivril Devlet Hastanesi ek bina inşaatında, kanalizasyon çukuru kazılması sırasında göçük meydana geldi. Olay sırasında çalışan 2 işçi göçük altında kalırken olayı yerine gelen itfaiye ve AFAD ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışma sonucunda işçilerin cansız bedenlerine ulaşabildi.
 
Hastanenin 100 yataklı ek bina inşaatında  kanalizayon bağlantılarının yapılması sırasında 5 metrelik çukura giren Soner Aslan ve Yaşar Sarıkaya isimli işçiler, rögar bağlantılarını yapmaya çalışırken göçük meydana geldi. Kazılan çukur ile bina temeli arasında kalan ve üzerlerien tonlarca toprak dökülen işçiler Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Arama Kurtarma ekibi ile İl Afet Acil ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonucunda çıkarılabildi. 
 
Olayda hayatını kaybeden evli ve bir çocuk babası 40 yaşındaki Soner Aslan ile evli ve iki çocuk babası 30 yaşındaki Yaşar Sarıkaya'nın yakınları sinir krizi geçirdi.
 
Kaza üzerine açıklamada bulunan AK Partili Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, üzgün olduklarını, iş güvenliği ile ilgili sıkıntılar olabileceğini, hayatını kaybeden işçilerin baret ve kıyafet giymiş olmalarına rağmen yumuşak zeminin gözden kaçtığını söyledi Başkan Güven, "inşaat güzel gidiyordu, haziran ayında teslim edilecekti, ancak bu olaya çok üzüldük" dedi. 
12-12-2010
Bu haber toplam 9450 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?