En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.03.2018 14:36
Nevşehir'de Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergi Ödemeleri Başladı

Nevşehir'de Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergi Ödemeleri Başladı

Nevşehir'de 2012 yılına ilişkin Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi ve İlan Reklam Vergisi'nin 1'inci taksit ödeme süresi 31 Mayıs 'a kadar sürecek.

 

Nevşehir'de 2012 yılına ilişkin Emlak Vergisi ve işyerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi ile İlan Reklam Vergisi'nin 1'inci taksit ödeme süresi başladı. Ödeme süresi 31 Mayıs Perşembe günü sona eriyor. 
 
Nevşehir Belediyesi Mali Hizmetler İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yılda iki dönem olarak taksitlendirilen Emlak Vergisi ve işyerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi ile İlan Reklam Vergisi'nin birinci taksit ödeme süresi 31 Mayıs Perşembe günü mesai saati bitiminde sona erecek. Açıklamada, mükelleflerin Emlak Vergisi ve işyerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi ile İlan Reklam Vergisi ödemelerini zamanında yaparak cezalı duruma düşmemeleri istendi. 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İsveç, Uçaklardan Ek Havalimanı Vergisi Alacağını Açıkladı


İsveç Hükümeti, 2018 yılından itibaren İsveç'e gelen uçaklardan yolu başına 8 Euro ile 43 Euro arasında değişen miktarda ek havalimanı vergisi almayı planladığını açıkladı..

 

 
İsveç Tüketici Bakanı Per Bolund tarafından bugün yapılan açıklamada, tasarıya göre İsveç'e gelen uçaklardan 3 farklı düzeyde ek havalimanı vergisi tahsil edilecek olup tasarıya göre, basın toplantısında açıkladığı tasarıya göre ülkeye gelen uçaklardan alınacak. Tasarıya göre ek vergi, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerden gelen uçaklarda kişi başına yaklaşık 8 Euro, AB dışından ama İsveç’e uzaklığı 6 bin km’yi aşmayan ülkelerden gelen uçaklarda yolcu başına 28 Eiuro, 6 bin km’yi aşan uzaklıktan gelen uçaklardan ise yolcu başına 48 Euro ek vergi alınacağı belirtildi.
 
Söz konusu tasarının kabul edilmesi halinde 2018 yılından itibaren Türkiye'den İsveç'e giden uçaklardan yolcu başına yaklaşık 28 Euro ek vergi alınacak. Söz konusu tasarının nedeni ise uçakların karbon emisyonuyla hava kirliliğine yol açması olarak açıklandı.
 
İsveç'in tasarısını değerlendiren Atlasglobal İskandinavya Müdürü Ayşe Mısırlı ise uygulamanın hava yolları şirketlerine milyonlarca Euro ek yük getireceğini ve bunun da yolculara yansıyacağını, bunun da biletlerde fiyat artışına neden olacağını söyledi.
 
 
 
10-03-2012
Bu haber toplam 4152 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?