En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.03.2018 16:35
Naturland'in Sahibi Favori Dinlenme Yerleri'nin İflası İstendi

Naturland'in Sahibi Favori Dinlenme Yerleri'nin İflası İstendi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Antalya Kemer'deki Naturland'in de sahibi olan Favori Dinlenme Yerleri A.Ş.’nin iflası için mahkemeye başvurdu..

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, bir kamu bankasından kullandırılan krediler nedeniyle Yüce Divan'da dava konusu olan Favori Dinlenme Yerleri A.Ş.’nin iflasını istedi. İflas davası 6 Kasım 2014 tarihinde Ankara 7. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde  açıldı.
 
Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göe, halka açık konumdaki Favori Dinlenme Yerleri şirketinin yüzde 20 hissesi Dokap Topluluğu Holding A.Ş. yüzde 18 hissesi ise Cemil Çakmaklı’ya ait olup şirketin kalan hissesi ise halka açık konumda.
 
Aynı zamanda Antalya Kemer’de bulunan Naturland’in sahibi de olan Favori Dinlenme Yerleri,  uzun bir süreden beriişçilerin alacaklarını ödememesi ile de gündeme gelmişti. Bu sebeple şirkete karşı açılmış çok sayıda dava bulunmakta olup "Naturland Mağdurları" adı ile sosyal medya üzerinde hesaplar da mevcut.
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Diyarbakır Sur'da Zarar Gören İş Yerleri Yenileniyor


Diyarbakır Sur'da PKK terör örgütü saldırıları sebebiyle zarar gören iş yerleri "Sokak Sağlıklaştırma Projesi" kapsamında yenileniyor..

 

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'nın saldırıları sebebiyle dükkanları  hasar gören esnafın mağduriyeti devlet tarafından gideriliyor.  Bölgede güvenliğin sağlanması sonrasında devletin sağladığı destekle yenilenmeye başlanan iş yerleri esnafın yüzünü güldürüyor.
 
Terör olayları sebebiyle iş yerlerinia ylarca açamayan ve bu sebeple büyük mağduriyet yaşayan Sur esnafının SGK ve vergi borçları ertelenirken, Vakıflar Genel Müdürlüğü esnaftan 1 yıl kira bedeli almayacağını açıkladı. Destekler kapsamında faizsiz 50 bin liralık kredi alma hakkı da tanınan Sur esnafının iş yerleri de "Sokak Sağlıklaştırma Projesi" kapsamında modernize ediliyor.
 
6 ayda tamamlanması ön görülen proje kapsamında tarihi dokuyu uygun yapılan cephe sağlıklaştırma ve yenileme çalışmaları ile iş yerlerinin sıva, boya, otomatik kepenk, aydınlatma, elektrik tesisatı, gölgelik ve saçakları 50 bin lirayı aşan harcama ile yenileniyor.
 
20-11-2014
Bu haber toplam 1416 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?