En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 15:53
Muğla'da 2 Ayda 16 Bin 2B Başvurusu

Muğla'da 2 Ayda 16 Bin 2B Başvurusu

Muğla Defterdarı Mustafa Kılıçaslan, Muğla'da 2 ayda yaklaşık 16 bin 2b başvurusu yapıldığını açıkladı..

 

Türkiye'de en fazla 2B arazisi bulunan iller arasında yer alan Muğla'da, defterdarlığa 2 ayda yaklaşık 16 bin başvuru yapıldı.
 
Muğla Defterdarı Mustafa Kılıçaslan, yaptığı açıklamada, 2B arazilerinin Muğla'da yaşayan yaklaşık 80 bin vatandaşı ilgilendirdiğini belirterek, ''Muğla, 2B arazisi olan kentler arasında önemli bir yere sahip. Araziler için 2 ayda yaklaşık 16 bin başvuru yapıldı. Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi söz konusu'' dedi.
 
Kılıçaslan, vatandaşların 2B başvurularının 30 Ekim 2012 tarihine kadar yapabileceğine işaret ederek, ''Vatandaşlarımıza önemli bir uyarımız var. Yaşanan bu süreç ilk aşama. Arazilerin satışı ilgili aşama değil. Bu aşamada hak sahipliği başvuruları ve incelemeleri söz konusu. Vatandaşlarımızdan isteğimiz başvurularını bir an önce yapmaları'' diye konuştu.
 
Bu arada, yasada arazinin kullanıcılarına ihalesiz doğrudan satın alınabilmesi imkanı sağlandığı, arazinin bedelinin peşin ödenmesi halinde yüzde 44, taksitli ödenmesi halinde yüzde 30 indirim yapılacağı bildirildi.
 
Arazi bedellerinin belediye mücavir alan sınırları içerisinde 3 yılda faizsiz 6 taksit, belediye mücavir alan sınırları dışında ise 4 yılda faizsiz 8 taksitte ödenebileceği belirtildi.
 
Kaynak: Dünya

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Muğla Datça'da 5,1 Büyüklüğünde Deprem Oldu


AFAD Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı, bu sabah Muğla Datça'da 5,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu..

 

Başbakanlık Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuruya göre, bugün (20 Aralık 2016 Salı) saat 09:03'te merkez üssü Muğla İlinin Datça ilçesi olan bir deprem meydana geldi. Richter ölçeğine göre 5,1 büyüklüğünde olduğu açıklanan depremin yerin 37 kilometre derinliğinde oluştuğu bildirilirken ilk belirlemelere göre depremde can veya mal kaybı yaşanmadı.
 
 
Öte yandan Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne ait olup, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi  ise söz konusu depremin merkez üssünü Akdeniz Oniki Adalar olarak duyurdu. 5,4 büyüklüğünde olduğu belirlenen depremin yerin 118,8 kilometre derinliğinde meydana geldiği kaydedildi.
 
06-07-2012
Bu haber toplam 4347 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?