En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 24.02.2018 20:08
Moskova'da Daire Fiyatları

Moskova'da Daire Fiyatları

Rusya'daki emlak pazarının önde gelen şirketleri arasında yer alan İnkom Nedvijimost tarafından Moskova'da daire kiraları ile ilgili son bir değerlendirme yapıldı.

Son verilere göre, tek odalı ekonomik bir dairenin ortalama fiyatı 26 bin 800 ruble (yaklaşık 930 dolar) oldu. İki odalı dairenin ortalama fiyatı 37 bin 100 ruble olurken, üç odalı dairenin ortalama fiyatı ise 52 bin 100 ruble olarak belirlendi.

Moskova'da şu an itibariyle en çok talep 1 000 ile 3 bin dolar arasındaki dairelere olurken, bunu en ucuz daireler olarak kabul edilen 750 dolara kadar olan daireler takip ediyor.

Öte yandan, Moskova en pahalı ev kiraları kategorisinde Tokyo'dan sonra dünyada ikinci sırada yer aldı. Tokyo'da bu kategorideki dairelerin ortalama aylık kirası 4 bin 300 dolar olurken, Moskova'da ise bu rakam 3 bin 500 dolar düzeyinde bulunuyor.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

"Moskova, Göçmen İşçiler Olmadan İnşaat Yükünün Altından Kalkamaz"


Moskova Şehir Planlana Politikası Müdürü Sergei Levkin, Rusya'da işçi sorunu olduğunu ve göçmen işçiler olmadan mevcut inşaat yükünün altından kalkılamayacağını söyledi..

 

Rusya Hükümeti, başkent Moskova'da iş gücü eksikliğini göçmen işçi çalıştırarak kapatırken, bir yetkili kent planlamasında göçmenlerin önemine vurgu yaparak, "göçmen işçiler olmadan başaramayız" yorumunda bulundu.
 
Göçmen işçilerin şehir planlamasındaki öneminin her geçen gün arttığı Rusya'da RIA Novosti ajansına konuşan Moskova Şehir Planlana Politikası Müdürü Sergei Levkin, Moskova'nın  göçmen işçiler olmadan mevcut iş yükünün altından kalkamayacağını, inşaat projelerinde çalışan iş gücü eksikliğinin Sovyet zamanlarından bu yana görülmekte olduğunu, bugün Moskova'da yürütülen büyük ölçekli inşaat projeleri göz önüne alındığında bu konunun öneminin ortaya çıktığını  söyledi. 
 
Ne yapılırsa yapılsın yetersiz işçi kadrosunun üstesinden gelemeyeceklerini ifade eden Levkin, bu sorunun çökzülmesi için ülkenin başka yerlerinden ve diğer ülkelerden gelen uzman işçilerin çalıştırıldığını belirtti.
 
 
16-03-2011
Bu haber toplam 16839 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?