En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 24.02.2018 10:12
Milli Park Niteliğinde ve Yapılaşma İzni Olmayan Ada Satılık

Milli Park Niteliğinde ve Yapılaşma İzni Olmayan Ada Satılık

La Maddalena takım adalarına bağlı Budelli adası bir şirket tarafından satışa sunuldu, ancak adanın bir kısmı milli park niteliğinde ve yapılaşma izni yok..
Avrupada yaşanan borçkrizinin ardından oldukça popüler hale gelen ada satışı, bu kez de bir şirketin kurtuluş umudu oldu. Ancak bir farkla... Söz konusu ada, bir ulusal park niteliğinde. Üzerinde nadir kuşlar ve bir tavşan kolonisinden başka yaşayan olmadığı gibi, yapılaşma izni de yok.
 
Sardunya ile Korsika arasında yer alan La Maddalena takım adalarına bağlı Budelli adası, daha önce burayı satan alan şirket tarafından satışa çıkarıldı. İflas eden ve borçlarını ödemekte zorlanan şirket, La Maddalena milli parkının parçası olan Budelli adası için 5 milyon euro fiyat biçmiş. Ancak burayı satın alarak bir marina veya lüks bir tatil köyü inşa etmeyi hayal eden taliplileri kötü bir haber bekliyor.
 
‘Yerel yönetim alsın!’
Doğal güzellikleri ile dikkat çeken ve içinde insanların yaşayamayacağı birkaç yıkıntıdan başka yapı bulunmayan adada yeni yapılaşmaya izin verilmiyor. Bu tip bir izin almak ise, yıllara ve yüksek maliyetlere gebe. Adanın bu kurallar nedeniyle henüz alıcı bulamadığı ve “doğa da dostu” bir talipli bulmasının da çok uzun zaman alacağı söylenenler arasında.
 
Gayrimenkul uzmanları, gerekli izinler alındığı taktirde adanın şimdiki değerini katlayacağını ifade ederken, çevrecilerse adanın Sardunya yönetimi tarafından satın alınması gerektiğini savunuyor. Ancak herkesin ortak görüşü, Avrupa’daki ekonomik kriz döneminde böyle bir şeyin gerçekleşmesinin mümkün olmadığı.
 
Kaynak: Milliyet

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Muğla Fethiye'de Satılık Arsalar


Muğla Fethiye 1. İcra Dairesi, Muğla Fethiye'de bulunan 2 adet arsa niteliğindeki gayrimenkulü, 29 Mayıs 2017 tarihinde düzenlenecek icra ihalesi ile satışa çıkaracak..

 

Muğla Fethiye 1. İcra Dairesi tarafından yayınlanan ihale ilanına göre, Muğla ili, Fethiye ilçesi, Kargı Mahallesi'nde yer alan arsa niteliğindeki gayrimenkuller düzenlenecek ihaleler ile satışa sunulacak.
 
İhale ilanına göre,üzölçümü 5 bin metrekare olan ve tamamı satılacak olan arsanın tahmini bedeli 6 milyon 1 bin 200 lira olarak açıklandı. satışa konu olan arsanın ihalesi ise 4 Mayıs 2017 günü saat 14.00 ile 14.10 arasında yapılacak olup alıcı çıkmaması halinde ihale 29 Mayıs 2017 günü saat 14.00 ile 14.10 arasında Fethiye Adliyesi'nde tekrarlanacak.
 
Kargı Mahallesi'nde yer alan 6 bin 508 metrekare alanlı arsanin tahmini bedeli ise  milyon 460 bin 400 lira olarak kayıtlara geçerken söz konusu arsanın satış ihalesi 4 Mayıs 2017 günü saat 14.15 ile 14.25 arasında yapılacak olup alıcı çıkmaması durumunda ikinci satışı 29 Mayıs 2017 günü saat 14.15 ile 14.25 arasında Fethiye Adliyesi'nde gerçekleştirilecek. 
 
19-07-2013
Bu haber toplam 3753 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?