En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.11.2014 22:43
Mavikent Konutları'nda 60 Bin Liraya 10 Yıl Vadeli Konut

Mavikent Konutları'nda 60 Bin Liraya 10 Yıl Vadeli Konut

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, inşa aşamasında olan Mavikent Konutları'nın dar gelirli vatandaşlara 60 bin liradan 10 yıl vadeli olarak satılacağını açıkladı..

 

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu,  dar gelirli vatandaşlar için inşa edilmekte olan 250 konutşluk Mavikent konutlar projesindeki dairelerin 60 bin TL'den 10 yıl vadeli şekilde kura ile satışa sunulacağını söyledi.
 
Mehmet Tahmazoğlu, Mavikent konut alanında incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı. Başkan Tahmazoğlu, "300 Evlerde yapmış olduğumuz 2+1 konutlara özellikle dar gelirli ailelerden yoğun bir talep oldu. 250 adet dairemiz için 2 bin 500 kişi kuraya girdi. Bunlardan sadece 250 tanesi ev sahibi oldu. O günden itibaren hemen çalışmalara başladık. Şehrimizin en yüksek noktası olan Karataş bölgesinde dar gelirli vatandaşlarımız için konutlar yapıyoruz. Bu konutlarımız 94 metre kare 2+1. Burada örnek dairelerimiz bu ay sonuna kadar hazırlanmış olacaktır." diye konuştu. 
 
Mart ayından itibaren konutların taleplerini alırken, kurayla ilgili talep ve şartları vatandaşlara duyuracaklarını kaydeden Tahmazoğlu, "Nisan veya mayıs ayı içerisinde dairelerimizin kuralarını çekmeyi hedefliyoruz. Burada planladığımız daire fiyatı şuanda 60 bin TL olarak belirlendi. Bunun 12 bin TL'sini peşin alacağız geriye kalan 48 bin ‘TL'yi 10 yıl vadeli ayda 400 TL karşılığı herhangi bir kredi kullandırmadan vatandaşlarımızı ev sahibi yapacağız. Şimdiden konutlarımızın hayırlı olmasını diliyorum." dedi.
 
 
Kaynak: CİHAN
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Sarıgöl Kent Konutları'nda Satışlar Durduruldu


Kentsel dönüşüm kapsamında Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilmekte olan ve sınırlı sayıda daire kalan Sarıgöl Kent Konutları'nda müracaat alımları ve satışlar durduruldu..

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşa edilmekte olan Sarıgöl Kent Konutları'nda müracaat alımları ve satışlar durduruldu.
 
Alanları 90 metrekare ile 204 metrekare arasında değişen toplam 725 daire olarak tasarlanan Gaziosmanpaşa Sarıgöl Kent Konutları projesinde satışı devam eden son 15-20 konut  bulunuyor.
 
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı tarafından durduruluğu açıklanan müracaat alımlarının tekrar ne zaman başlayacağı ise henüz açıklanmadı. Öte yandan daha önce teslim tarihi Aralık 2014 olarak açıklanan projede teslim sürecinin de Mart 2015'te başlayacağı belirtildi.
 
İnşaat çalışmalarının devam ettiği Gaziosmanpaşa Sarıgöl Kent Konutları projesinde tapu çalışmaları da sürüyor.
 
19-02-2013
Bu haber toplam 143223 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?