En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 01.04.2015 07:41
Mavikent Konutları'nda 60 Bin Liraya 10 Yıl Vadeli Konut

Mavikent Konutları'nda 60 Bin Liraya 10 Yıl Vadeli Konut

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, inşa aşamasında olan Mavikent Konutları'nın dar gelirli vatandaşlara 60 bin liradan 10 yıl vadeli olarak satılacağını açıkladı..

 

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu,  dar gelirli vatandaşlar için inşa edilmekte olan 250 konutşluk Mavikent konutlar projesindeki dairelerin 60 bin TL'den 10 yıl vadeli şekilde kura ile satışa sunulacağını söyledi.
 
Mehmet Tahmazoğlu, Mavikent konut alanında incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı. Başkan Tahmazoğlu, "300 Evlerde yapmış olduğumuz 2+1 konutlara özellikle dar gelirli ailelerden yoğun bir talep oldu. 250 adet dairemiz için 2 bin 500 kişi kuraya girdi. Bunlardan sadece 250 tanesi ev sahibi oldu. O günden itibaren hemen çalışmalara başladık. Şehrimizin en yüksek noktası olan Karataş bölgesinde dar gelirli vatandaşlarımız için konutlar yapıyoruz. Bu konutlarımız 94 metre kare 2+1. Burada örnek dairelerimiz bu ay sonuna kadar hazırlanmış olacaktır." diye konuştu. 
 
Mart ayından itibaren konutların taleplerini alırken, kurayla ilgili talep ve şartları vatandaşlara duyuracaklarını kaydeden Tahmazoğlu, "Nisan veya mayıs ayı içerisinde dairelerimizin kuralarını çekmeyi hedefliyoruz. Burada planladığımız daire fiyatı şuanda 60 bin TL olarak belirlendi. Bunun 12 bin TL'sini peşin alacağız geriye kalan 48 bin ‘TL'yi 10 yıl vadeli ayda 400 TL karşılığı herhangi bir kredi kullandırmadan vatandaşlarımızı ev sahibi yapacağız. Şimdiden konutlarımızın hayırlı olmasını diliyorum." dedi.
 
 
Kaynak: CİHAN
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

DreamLife Konutları'nda 185 Bin Liradan Başlıyor


Ortalama metrekare birim fiyatının 3 bin lira olduğu DreamLife Konutları projesinde daire fiyatları ise 185 bin liradan başlıyor..

 

Şubat ayında lansman dönemine özel 185 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa açılan daha öncesinde ise 60 ön talep toplayan Dreamlife Konutları projesinde toplam 90 adet konut bulunuyor.
 
Int. Avrasya ve Reform İnşaat ortaklığı ile Çekmeköy'de, Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Reşadiye bağlantısına çok yakın konumda inşa edilmekte olan DreamLife Konutları projesinde 1+1, 2+1 ve 3+1 normal kat daireler ile farklı büyüklükte bahçe ve çatı dubleksleri sıralanıyor.
 
4 bin metrekare arsa alanına sahip olan DreamLife Konutları projesinde zengin sosyal donatılar da bulunuyor. Kapalı otopark alanı, açık yüzme havuzu, spor alanları, oyun alanları ve dinlenme alanlarının yer aldığı projede teslimlerin 2016 yılı sonunda yapılması planlanıyor.
 
 
19-02-2013
Bu haber toplam 144576 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?