En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 07:29
Marmaris'teki 2B Arazileri

Marmaris'teki 2B Arazileri

Marmaris Ticaret Odası Başkanı Baysal’dan 2b Önerisi

AK Parti Hükümeti'nin 2B olarak adlandırdığı “ Orman Vasfını Yitirmiş Arazilerin Satışı” için Marmarisli turizmciler ile Marmaris’teki Meslek Odaları yeni bir öneri getirdi..

Turizmciler ve meslek odaları orman vasfını yitirmiş arazilerin turizme kazandırılmasını önerdi.Turizmciler yaptıkları açıklamalarda satışa çıkarılacak arazilere ev, villa ve konut yapılması yerine kendilerine öncelik tanınarak turizme kazandırılmasını istedi.

Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal konu ile ilgili olarak şunları kaydetti ; ”Arsaların, 2B arazilerinin öncelikle Marmaris’teki ticaret erbaplarına öncelik tanınması ilk isteğimiz ve bu arazilerin üstünde yapılacak işlere göre verilmesi çok önemlidir. Turistik tesis yapmaya elverişli arazilerin, bu alanda yatırım yapacak yatırımcılara verilmesinde öncelik tanınması gerekiyor.Çünkü Marmaris’in en fazla getirisi olan iş kolu turizmdir.”

Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal oda olarak çalışma başlattıklarını söyledi. Baysal, “Malmüdürlüğümüzün bize gönderdiği yazı çerçevesinde 237 parselin rayiç değerlerini belirlemek üzere Marmaris Ticaret Odası Yönetimi çalışmalara başladı. Mevcut arazilerin durumlarını incelemek için bir harita mühendisiyle çalışmaya başladık. Marmaris merkez ve köylerimizdeki arazilerin parsel numaraları mal müdürlüğümüz tarafından gönderildi. Haritacımızla yapacağımız çalışmalar sonucu bu arazilerin rayiç değerlerini kuracağımız komisyonla tespit edip mal müdürlüğümüze bildireceğiz. Armutalan’da 4 parsel, Beldibi’nde 28, İçmeler’de 38, Çamlı’da 24, Hisarönü’nde 33, Karaca’da 31, Osmaniye"de 79 parsel 2B arazisi olarak değerlendirilmiş ve bunların rayiç değerleri belirlenecek. Baktığımızda en büyük parsel 18692 parselle Osmaniye"de bulunmakta. 200 metrekareden 18000 metrekareye kadar irili ufaklı parseller bulunmakta, çerçeve açısından baktığımızda parseller deniz ve yola uzaklıklarına göre kuracağımız komisyon tarafından ziyaret edilecek ve yerinde görülerek rayiç değerleri belirlenecektir” diye konuştu.

Baysal çalışmalar tamamlandıktan sonra tüm Marmaris halkına 2b arazileri ile ilgili bilgi vereceklerini ifade etti. Baysal;”Marmaris ticaret odası olarak ilk görevimiz üyelerimizi konu hakkında bilgilendirmektir. Ayrıca Marmaris yaşayanlarını arazilerin konumları ve fiyatları konusunda bilgilendireceğiz. Önceliğimiz Marmaris yaşayanlarını ve ticaret erbaplarını bilgilendirmektir ve ticaret erbaplarının işlerini geliştirmelerini sağlamaktır.”dedi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

1000 Dolar Bozdurana 1000 Metrekare Tapulu Arazi


Demokrasi ve Adalet Platformu Başkanı Hüseyin Yüksek, 1000 dolar bozdurduğuna dair makbuz getiren ilk 57 kişiye İzmir ve kandıra'da 1000 metrekare tapulu arazi vereceklerini açıkladı..

 

Demokrasi ve Adalet Platformu Başkanı Hüseyin Yüksek tarafından yapılan açıklamada, "Bozdur dövizini ülke ekonomisine katkı sağla" çalışması kapsamında 1000 dolar bozduran ve makbuzunu getiren ilk 57 kişiye Kocaeli'nin Kandıra ve İzmit ilçelerinden 1000 metrekare müstakil tapulu araziler verileceği bildirildi.
 
Sinoplu olması sebebiyle ilin plaka kodu olan 57 kişiye arazi vereceklerini belirten Hüseyin Yüksek, bu kampanya ile TL'nin daha çok değer kazanmasını amaçladıklarını ve Türkiye'ye kimsenin diz çöktüremeyeceğini göstermek istediklerini ifade etti.
 
Türkiye'yi kimsenin hafife almaması gerektiğini vurgulayan Hüseyin Yüksek, Türkiye'nin kendi içinde milli ve yerli yatırımları ile ekonomisini hiçbir dış ticarete bağlı kalmadan büyüyebileceğini ve güçlenebileceğini savundu.
 
10-12-2010
Bu haber toplam 20763 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?