En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 23:26
Marmaris Köy Hizmetleri Kampı'nın Durumu

Marmaris Köy Hizmetleri Kampı'nın Durumu

Marmaris’te Köy Hizmetleri’nin turistik tesisinin kime devredileceği konusunda Milli Parklar ve İl Özel İdaresi arasında anlaşmazlık çıktı.

50 milyon liralık tesis çürüdü
Marmaris’in İçmeler beldesinde bulunan ve Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün kapatılmasının ardından hangi kuruma devredileceği tartışma konusu olan “Köy Hizmetleri Kampı” ile ilgili son kararı yargı verecek.

Edinilen bilgiye göre, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün kapatılmasının ardından kuruma ait lüks tesisin nereye devredilmesi gerektiği konusunda Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve Muğla İl Özel İdaresi arasında anlaşmazlık yaşandı. Kampa sahip olmak isteyen iki kurum da yargıya başvurdu. Kampın, bu nedenle yaklaşık 5 yıldır atıl durumda olduğu belirtildi. İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren, “Muğla İdare Mahkemesi, Köy Hizmetleri Kampı’nı Muğla İl Özel İdaresi’ne devretmişti. Bunun üzerine, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü bu karara itiraz için Danıştay’a başvurdu. Kampın kime verileceğine Danıştay karar verecek” dedi.

OKUL YAPILSIN
Söz konusu yere uygulamalı turizm otelcilik yüksek okulu yapılmasını istediklerini ifade eden Eren, turizm okulu olmazsa tesisin denizcilik lisesi olması için ilgili kurumlara başvuracaklarını kaydetti. Marmaris Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Yusuf Kenan Akkuş, Köy Hizmetleri Kampı’nın, bulunduğu konum itibarıyla turizm amaçlı kullanılmasının daha karlı olacağını söyledi. Akkuş, “Kampın içindeki yapılar kullanılabilecek durumda değil. İçmeler gibi gözde bir turizm beldesinde denize sıfır durumdaki 30 bin metrekarelik kampın şu andaki değerinin yaklaşık 50 milyon lira olduğunu değerlendiriyoruz” dedi.

AA


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

"Marmaris'e Gazi Ünvanı Verilebilir"


TBMM FETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu sözcücü Mihrimah Belma Satır, darbe girişiminin yaşandığı gece ve tarihte çok önemli bir yeri olan Marmaris'e Gazi ünvanı verilebileceğini belirtti..

 

15 Temmuz Darbe girişiminin yaşandığı gece, Muğla'nın Marmaris ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından saldırı düzenlenen ve 2 polisin öldürüldüğü Grand Yazıcı Mares Otel'de incelemede bulunan TBMM FETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu üyeleri, darbe girişimi gecesinde yaşananlar hakkında bilgi aldı.
 
Komisyon sözcücü Mihrimah Belma Satır, Marmaris'in de tarihte ve darbe girişimi gecesinde çok önemli bir yeri olduğunu vurgulayarak Marmaris'e de "Gazi" unvanının verilebileceğini belirtti ve Muğla milletvekillerinin Meclise konuya ilişkin teklif getirilmesi halinde kendisinin de buna imza atabileceğini söyledi.
 
Satır, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sadece Türkiye Cumhuriyeti'nin değil değil aynı zamanda ümmetin gözünü diktiği bir lider olduğunu da söyleyerek, darbe girişiminin yaşandığı gece Erdoğan'ın kaldığı otelden sağ çıkmamasının hen Türkiye'ye hem de dünyaya faturasının ağır olacağını ifade etti.
 
29-12-2010
Bu haber toplam 9900 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?