En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 22.02.2018 02:58
Malatya Manas Evleri ve Sarıtepe İnşaatları Durduruldu

Malatya Manas Evleri ve Sarıtepe İnşaatları Durduruldu

Malatya'nın merkezinde Manas Evleri ve Sarıtepe İnşaat'ın çalışmaları eksiklikler sebebiyle durduruldu..

 

Malatya merkezde çalışmaların devam ettiği 2 firmaya ait inşaatlar, denetimler sonucunda saptanan eksiklikler sebebiyle çalışan işçiler için hayati tehlike oluşturduğu gerekçesi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı iş müfettişleri tarafından durduruldu.
 
MANAS EVLERİ
 
Alınan bilgiye göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı iş müfettişlerinin Malatya’daki inşaat sektörü denetimlerini sürdürdükleri ve bu kapsamda Fahri Kayahan'da yapımı devam eden Manas Evleri Özel Konut İnşaatı ünvanlı işyerinde iş müfettişleri Y.Ş. ve H. F. T. tarafından yapılan denetim sonucu düzenlenen idari tedbir raporunda; işyerinde tespit edilen noksanlıkların çalışan işçiler için hayati tehlike oluşturduğundan işyerinin kapatılmasına karar verdikleri ortaya çıktı. İş yerinde yapılan teftiş sonucu düzenlenen müfettiş raporunda belirtilen noksanlıkların çalışan işçiler için HAYATİ TEHLİKE yaratabilecek nitelikte olduğu anlaşıldığından yapılan oylamada anılan yönetmenliğin 10'uncu maddesine göre işyerinin oy çokluğu kapatılmasına, işverenin, kapatma sebeplerini gidermek için çalışma talebinde bulunması üzerine, hiç bir şekilde üretime yönelik çalışma yapılmamak kaydı ile sadece noksanlıkların giderilmesi amacıyla, 30 gün noksan hususların giderilmesine çalışılmasına oy çokluğuyla karar verildiği öğrenildi. Kapatma kararından Malatya Valiliği’nin de konudan haberdar olduğu,inşaat sektöründe çalışanlar ve ev alacaklar için bu kararın önem taşıdığı belirtildi. 
 
SARITEPE İNŞAAT
 
Ekip olarak amacını “gerçekleştirdiğimiz her proje ve organizasyon sonunda bize güven ve sevgiyle bakan gözler yaratabilmek” sloganı ile sürdüren Fahri Kayahan Bölgesinde SarıTEPE İnşaat olarak iki firma olan Onlar A.Ş. ve Sarılar Mühendislik’in ortaklığı ile kurulmuş firmanın inşaatı da yine Manas Evleri'nindeki benzer gerekçelere dayandırılarak 15 günlük süreyle kapatıldığı ortaya çıktı.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

1CoastalCity Evleri 31 Mart'ta Teslim Ediliyor


Teslim sürecinin 31 Mart 2017'de başlayacağı 1CoastalCity projesi, Özyurtlar İnşaat tarafından Büyükçekmece Gürpınar'da inşa edildi..

 

Geçtiğimiz günlerde Ncadde Agora projesini teslim eden Özyurtlar İnşaat, bu kez de Büyükçekmece Gürpınar'da inşa ettiği 1CoastalCity projesini yatırımcısı ile buluşturmaya hazırlanıyor. 31 Mart 2017 tarihinde teslim sürecinin başlayacağı 1CoastalCity projesinde sınırlı sayıdaki konut ise 240 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.
 
1CoastalCity Fiyatlar
Eşsiz deniz manzarasına sahip konumu ile dikkat çeken ve toplam 208 dairenin yer aldığı 1CostalCity projesinde aynı zamanda ticari üniteler de bulunuyor. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve penthouse daire seçeneklerinin sıralandığı 1CoastalCity projesinde  1+1 daireler 240 bin liradan başlarken 4+1 daireler ise 1 milyon 90 bin liradan başlıyor. Projedeki penthouse daireler ise 2 milyon 650 bin liradan alıcı bulunuyor.
 
27 adet ticari ünite bulunan 1CoastalCity projesinde 46 metrekareler 688 bin TL, 190 bin metrekareler 938 bin TL, bin 180 metrekareler ise 5 milyon 938 bin TL'den satılıyor.
22-10-2012
Bu haber toplam 13923 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?