En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 09:30
Malatya Konut Satışında Bölge Birincisi Oldu

Malatya Konut Satışında Bölge Birincisi Oldu

TÜİK tarafından açıklanan temmuz ayına ilişkin konut satış istatistiklerine göre Malatya, kendi bölgesinde en fazla konut satılan il oldu..

 

 
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan istatistiklere göre Temmuz ayında Türkiye genelinde konut satışları, bir önceki yılın aynı ayına göre yani yıllık bazda yüzde 13,5 oranında artış kaydederek 96 bin 589 adet oldu.
 
Verilere göre kendi bölgesinde en fazla konut satışı yapılan il olan Malatya'da Temmuz ayında 955 konut satışı gerçekleşti. Malatya'yı 690 konut staışı ile Elazığ takip ederken üçüncü sırada 119 konut satışı ile Bingöl, dördüncü sırada ise 108 konut satışı ile Tunceli geldi.
 
Markalı konut projeleri, kentsel dönüşüm projeleri ve TOKİ'nin toplu konut uygulamaları ile sosyal konut projelerinin yükseldiği Malatya her geçen gün daha fazla gelişme kaydediyor.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Denizli'de 18 Bin 332 Konut İnşa Edecek


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, gelen talepler doğrultusunda 20 bin konut ihtiyacı odluğu belirlenen Denizli'de TOKİ tarafından 18 bin 32 adet konut inşa edileceğini söyledi..

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 2 miyar liranın üzerinde bir yatırım yaplarak toplamda 18 bin 332 adet konut inşa edileceğini açıkladı.
 
Denizli'deki bir otelde TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile basın toplantısı düzenleyen Bakan Zeybekci, dar gelirli ailelerden gelen talepler üzerine uzun süredir TOKİ ile görüştüklerini elen talepler doğrultusunda 20 bine yakın bir konut ihtiyacı olduğunun belirlendiğini söyledi. 
 
Bu kapsamda Denizli ve ilçelerinde TOKİ imzası ile inşa edilecek olan18 bin 332 konutun 12 bin 500’ünün kent merkezinde konumlanacağını söyleyen Bakan Zeybekçi, ilave talep gelmesi halinde konut sayısının artabileceğini, ayrıca konutların büyük bir kısmının 2 oda 1 salon formunda olacağını belirtti.
 
 
 
24-08-2015
Bu haber toplam 12 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?