En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 22.02.2018 13:05
Acteeum Group, Malatya Belediyesine tazminat davası açtı

Acteeum Group, Malatya Belediyesine tazminat davası açtı

Acteeum Group (ACT) yetkilileri, geçen yıl nisan ayında yapılan ihalede Malatya Belediyesine ait 34 bin metrekare alanı olan eski yaş sebze ve meyve hali binasının yerini 52 milyon 500 bin liraya satın aldıklarını hatırlattı.
Belediyenin araziyi bu yılın ocak ayında boşaltması gerektiğine değinen yetkililer, şöyle konuştu: Bu tarih geldiğinde bize arazinin boşaltıldığını, teslim alabileceğimize ilişkin mektup gönderdiler. Ancak teslim almak için geldiğimizde arazinin teslim alınacak durumda olmadığını gördük. Noter kanalıyla arazinin üzerinde Malatyaspor idari binası ve caminin hala faaliyette olduğunu tespit ettik, bunu kendilerine bildirdik. Ticaret Mahkemesine tazminat davası açtık.Tazminat miktarını mahkeme takdir edecek. Sorun arazinin bize zamanında teslim edilmeyişi.Malatya iki alışveriş merkezini kaldıracak mı?

Eski sebze ve meyve hali binasının yerine alışveriş merkezi yapacaklarını anlatan yetkililer, Ancak şu anda farklı bir rekabet durumu oluştu. Malatya Girişim Grubu, aldığı Sümerbank arazisine önce fabrika ruhsatı aldı. Sonra o ruhsatla alışveriş merkezi inşa etti. Fabrika ruhsatını belediye kanalıyla alışveriş merkezi ruhsatına çevirdiler.

Malatya iki alışveriş merkezini kaldıracak mı?

Tabii yine de biz yatırımımızdan vazgeçmiş değiliz dedi. Yetkililer, küresel mali kriz nedeniyle oluşan pazar koşullarının da yatırım noktasında sıkıntı oluşturduğunu belirtti. Araziye alışveriş merkezinin yanı sıra farklı yatırımlar da düşündüklerini anlatan yetkililer, yatırımın miktarını şimdilik değerlendirdiklerini dile getirdi.

Dava açtıklarına dair bilgi gelmedi

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise Acteeum Group (ACT) firmasının araziyi teslim aldığı tarihte çalışmasına engel bir durum olmadığını düşündüğünü anlatarak, Onların işlerini geciktirecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Çünkü teslim alacakları tarih geldiğinde belediye tarafından kendilerine teslim yazısı gönderilmiş. Bize dava açtıklarına dair bilgi gelmedi. Geldiği zaman karşı görüşlerimizi bildiririz dedi. (AA)

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
29-07-2009
Bu haber toplam 6990 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?