En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 07:52
Malatya'da Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı 50 TL Artırıldı

Malatya'da Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı 50 TL Artırıldı

Malatya Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı'nda kentsel dönüşüm kapsamında evi yıkılan hak sahiplerine verilecek 250 liralık kira yardımının 300 liraya yükseltilmesi kararlaştırıldı.
Malatya’da Belediye Meclisi kararı ile kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında evi yıkılan hak sahiplerine ödenecek 250 TL’lik kira yardımı 50 TL artırılarak 300 TL’ye çıkarıldı. 
 
Malatya Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın başkanlığında gerçekleştirildi. 21. Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslar arası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali nedeniyle toplantının yarıda kesilmesi dolayısıyla, gündemdeki maddelerin görüşülmesi için 4 Temmuz Perşembe günü ikinci birleşimin yapılmasına karar verildi.
 
Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda gündemdeki maddeler görüşüldü. 
 
Malatya Belediyesi Ulaşım A.Ş.’nin(MOTAŞ) sermaye artırımı talebi kabul edildi. Sermaye artırımından dolayı belediye payı olan 3 milyon 812 bin TL’lik ödemenin yapılması kararlaştırıldı. Toplantıda, 3 mahallede muhtarların ‘bazı sokak isimlerinin değiştirilmesine’ yönelik öneri kabul edildi. 
 
Meclis toplantısında, Ulaşım Planı çerçevesinde yapılacak toplu ulaşım hizmetlerinde kullanılmak üzere borç para alınması konusunda Belediye Başkanı’na yetki verilmesi onaylandı.
 
Kentsel dönüşüm projesi kapsamında, evi yıkılan hak sahiplerine ödenen kira yardımının artırılmasının da görüşüldüğü toplantıda, 250 TL olan aylık kira yardımı miktarının 300 TL’ye çıkarılması kararlaştırıldı. 
 
Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kentsel Dönüşüm Projesine hız vermek için böyle bir uygulamaya gittiklerini belirtti. Vatandaşlara bir nebze yardımcı olabilmek için yardım miktarını artırdıklarını vurgulayan Çakır, ”Gönül isterki daha çok yardım yapalım ama 5 bine yakın hak sahibi var ve yıllık 4-5 milyon maliyet oluyor. 1200’ün üzerinde evin yıkımını yaptık. Sosyal politika gereği vatandaşlarımızın mağdur olmaması için bu yardımı yapıyoruz. Birçok şehirde, bu uygulama yok. Ama dediğimiz gibi kentsel dönüşümü hızlandırmak, güney kuşak yolunu bir an önce açmak için bu uygulamaya gittik” dedi.
 
Kaynak: CİHAN

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Beyoğlu Kentsel Dönüşüm Projesi Başladı


TOKİ tarafından İstanbul'un Beyoğlu İlçesi'nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında 397 konut ve 20 dükkan ile 435 araç kapasiteli otopark yapılacak..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından İstanbul'un Beyoğlu İlçesi'nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında hayata geçirilecek olan 397 konut ve 20 dükkanlık proje kapsamında çalışmalara başlandı. 43 adet 1+1, 318 adet 2+1, 31 adet 3+1 ve 5 adet 4+1 dairenin yer alacağı projenin yapım işi ihalesi ise 15 Mart Çarşamba günü gerekleştirildi.
 
 
Konut ve dükkanların yanı sıra 435 araç kapasiteli otoparkalanının da yer alacağı Örnektepe-Sütlüce Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında toplam 1,6 hektar alanda, yerinde dönüşüm uygulanacak.
 
04-07-2013
Bu haber toplam 3009 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?