En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 23:32
Malatya'da 640 Yataklı Hastane İnşaatında Problemler Devam Ediyor

Malatya'da 640 Yataklı Hastane İnşaatında Problemler Devam Ediyor

Şeker Fabrikası arazisi üzerinde yapılacak olan 640 yataklı hastane inşaatının projeleri hakkında başta belediye olmak üzere yerel kamu-kurum ve kuruluşlara bilgi verilmediği bildirildi.

İnşaat ile ilgili başta mimari ve statik olmak üzere, elektrik, tesisat projeleri konusunda, yerel düzeydeki alt ve üst yapı kurum ve kuruluşların bilgisi yok. Konu ile ilgili uzmanlar “Kentin alt ve üst yapısını derinden etkileyecek olan bir projede yerel kurum -kuruluşların bilgilendirilmesi gerekmez mi?

TOKİ, bunu hep yapıyor. 1. Etap konutların yapımında da aynı yöntemi kullanmıştı. O bölgede, elektrik, yol, eğitim, su taşkınları gibi sorunlar tamamıyla çözümlenmiş değil” diyerek TOKİ’nin yerel kurum ve kuruluşları görmezden gelen tutumunu kınadılar.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından ihalesi 26 Ekim 2009’da, yer teslimi 22 Aralık’ta yapılan ve 8 Mayıs’ta da Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın da katılımı ile temel atma töreni gerçekleştirilen 640 yataklı hastane inşaatı çalışmaları kaplumbağa hızı ile devam ediyor.

Yer teslim tarihinden itibaren 1200 takvim gününde tamamlanması gereken ve hastane inşaatı ile birlikte 2 adet büfe inşaatı, altyapı ve çevre düzenleme inşaatı yapım işi aradan 300 güne yakın bir zaman geçmesine rağmen sadece blokların temel kazıları yapıldı. Gecikmenin kaynağı araştırılırken, projeler konusunda yerel kurum ve kuruluşların bilgisi olmadığı gözlemlendi.

BİLGİSİ OLAN YOK!..
BELEDİYE: “Projelerde sıkıntı olup olmadığı hakkında hiçbir bilgimiz yok. Çünkü ne mimari ne statik ne de diğer projeler bize intikal etmiş değil. Onun için herhangi bir bilgi sahibi değiliz”

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ: Bayramlaşma törenlerinde konu ile ilgili olarak yöneltilen bir soruyu yanıtlayan İl Müdürü Hacı Bayram Zengin “Konuyu araştıralım ve sizleri bilgilendirelim” ifadelerini kullandı.

MİMARLAR ODASI: “Hastane inşaatı ile ilgili olarak mimari projeler odamıza intikal ettirilmedi”

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI: "Statik projeler Odamıza gelmedi. Dolayısıyla mesleki denetimin dışındalar. Projeler, hakkında bilgi sahibi değiliz”

TEDAŞ: “Hastanenin projesi ile ilgili olarak bize hiçbir evrak gelmedi. Sadece inşaat alanına kurulan şantiyenin iş ve işlemlerinde kullanılacak elektrik tüketimi için trafo talebi var. Ama hastane projesi ile ilgili herhangi bir başvuru yok.”


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Malatya Beydağı'nda 79 Konutu Satışa Çıkaracak


TOKİ, Malatya Beydağı Kentsel Yenileme Projesi Alt Gelir Grubu kapsamındaki 79 konutu satışa çıkaracağını duyurdu, vatandaşlar banka önünde sabahlamaya başladı..

 

Malatya Beydağı Kentsel Yenileme Projesi Alt Gelir Grubu kapsamında inşa edilecek olan toplam 79 konut açık satış usulü ile satışa çıkarıldı. Söz konusu TOKİ konutlarına talip olan vatandaşlar ise 26Kasım Cumartesi gününden itibaren başvuruları kabul edecek yetkili banka önünde sabahlamaya başladı.
 
28 Kasım- 30 Aralık 2016 tarihleri arasında başvuruların kabul eidleceği Malatya Beydağı Kentsel Dönüşüm Konutları projesindeki konutlara talip olan vatandaşlar  bankanın camına astıkları listeye sıraya girenlerin isimlerini yazıp, yanlarında getirdikleri battaniyelere sarınıp banka önünde bekliyor.
15-09-2010
Bu haber toplam 9135 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?