En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 09:28
Malatya Arguvanlılar İlçelerine TOKİ'nin Konut Yapmasını İstiyor

Malatya Arguvanlılar İlçelerine TOKİ'nin Konut Yapmasını İstiyor

Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) ilçeye konut yapması için çağrı yaptı.

İlçedeki köy dernekleri ve muhtarlar bir toplantı yapan Taştan, TOKİ'nin ve Malatyalı iş adamlarının konut yapması için belediyenin de yardımcı olacağını ifade etti.
Belediye meclisi salonundaki toplantıda konuşan Taştan, köy dernekleri ve muhtarların birlikte hareket etmesi durumunda ilçeye daha fazla yatırım geleceğini ifade etti.
İlçenin hizmet yönünden mağdur kaldığını ifade eden Taştan, muhtarların yazışmalarını yapabilmeleri için içinde bilgisayarından masasına kadar tüm imkanların olacağı bir yer yaptırma konusunda söz verdi.
İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Mengüç, Atmalılar Dernek Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük ile 8 köyün dernek yöneticisi ve muhtarların katıldığı toplantıda, ilçeye yataklı bir sağlık merkezinin yapılması, TOKİ konutları yapımı ve Yoncalı Barajı'nın bitirilmesi konusunda girişimlerde bulunulması kararı alındı.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Malatya Beydağı'nda 79 Konutu Satışa Çıkaracak


TOKİ, Malatya Beydağı Kentsel Yenileme Projesi Alt Gelir Grubu kapsamındaki 79 konutu satışa çıkaracağını duyurdu, vatandaşlar banka önünde sabahlamaya başladı..

 

Malatya Beydağı Kentsel Yenileme Projesi Alt Gelir Grubu kapsamında inşa edilecek olan toplam 79 konut açık satış usulü ile satışa çıkarıldı. Söz konusu TOKİ konutlarına talip olan vatandaşlar ise 26Kasım Cumartesi gününden itibaren başvuruları kabul edecek yetkili banka önünde sabahlamaya başladı.
 
28 Kasım- 30 Aralık 2016 tarihleri arasında başvuruların kabul eidleceği Malatya Beydağı Kentsel Dönüşüm Konutları projesindeki konutlara talip olan vatandaşlar  bankanın camına astıkları listeye sıraya girenlerin isimlerini yazıp, yanlarında getirdikleri battaniyelere sarınıp banka önünde bekliyor.
17-02-2011
Bu haber toplam 4116 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?