En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 21.03.2018 03:23
Lütfü Akdoğan, Boğaz'daki Yalısını Satan Seyit Ahmet Demir'le Mahkemelik Oldu

Lütfü Akdoğan, Boğaz'daki Yalısını Satan Seyit Ahmet Demir'le Mahkemelik Oldu

Lütfü Akdoğan, 6 milyon 250 bin dolara sattığı yalısının satışına aracılık eden komisyoncu Seyit Ahmet Demir'in 50 bin dolar ücreti az bularak sürekli kendisini tehdit ettiğini iddia etti.
1965-69 yılları arasında milletvekilliği ve adalet bakanlığı yapan eski gazeteci Lütfü Akdoğan'ın sattığı yalı başına dert oldu. Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı'na şikayet dilekçesi sunan Akdoğan, 6 milyon 250 bin dolara sattığı yalısının satışına aracılık eden komisyoncu Seyit Ahmet Demir'in 50 dolar ücreti az bularak sürekli kendisini tehdit ettiğini iddia etti. Demir'in yardımseverliğinden faydalandığını öne süren Akdoğan'ın dilekçesinde şu ifadeleri kullandı:

GANİ GANİ BEDDUA

Kendisini emekli MİT çalışanı olarak tanıttı. Beni koruyabileceğini söyledi. Daha sonra yanıma geldi. Bana çok büyük hürmet gösterdi. Talebim olmamasına rağmen gönüllü olarak korumalarıyla kapımda 3-4 ay durdu. Bu şekilde yalımı satışa çıkardı. 50 bin dolar ödeyeceğimi söyledim ve bu parayı kendisine verdim. Ancak miktarı az bulup beni mektup ve SMS'le tehdit etti.Akdoğan'ın savcılığa sunduğu dilekçede Demir'in şu şekilde mesaj gönderdiği belirtildi: ...Sana iyi bayramlar dilemiyorum. Aksine külli gani gani beddualar ediyorum. Artık sana karşı gerekeni, sana yakışacak usulde yapacağımı bil. Gaspettiğin haramdan vazgeç. Borcunu öde. Yoksa cenazende bile helal etmediğimi haykıracağım. Haramdan vazgeç. Yeter hakkımı öde...

Bana borcunu ödemediğin gibi satıştan doğan 620 bin TL vergiyi de uymayan maddelerle uygun gibi göstererek kaçırdın.

'Asıl kendisi söz verdiği yüzde 3 komisyonu ödemedi'

Savcılıkça ifadesi alınan Seyit Ahmet Demir ise şunları söyledi: Birlikte çalıştığım iş sahipleri bana, Yeniköy civarında bir yalı baktıklarını söylediler ve benden yardım istediler. Semt esnafından aldığı bilgiler doğrultusunda Akdoğan'ın yalısının satılık olduğunu öğrendim. 5 milyon dolara satabileceğini söyledi. 'Fazla eder' deyince, '5'e sat, fazlasını sen al' yanıtını verdi. Ben sadece yüzde 3 istediğimi söyledim. İmza vermesini istedim. Bana, '80 yaşında insanım. Bana değil de imzama mı güveniyorsunuz. Ben senin hakkını yemem' dedi. Güvenip, imza istemedim. 6 milyon 250 bin dolara satış gerçekleşti ancak kendisi bana yüzde 3'lük payımı vermedi. Hakkımı helal etmediğimi söyledim. Mektup yazıp mesajlar attım ancak tehdit ve şantajda bulunmadım.

Soruşturma sonucunda Demir hakkında, tehdit ve hakaret suçlarından kamu davası açıldı. Demir, 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

Canan İspir AHT 
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Fatih Terim Bodrum'daki Yazlık Evini Satışa Çıkardı


Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Bodru'da bulunan ve özel plaj ile iskeleye sahip olan denize sıfır konumdaki villasını satışa çıkardı..
 
 
Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Muğla Bodrum'da denize sıfır konumda bulunan villasını kısa süre önce satışa çıkardı.
 
Sabah Gazetesi'nden Okan Filizçay'ın haberine göre, özel iskele ve plajı bulunan villa için 8 milyon Euro isteyen Fatih Terim,  her yıl tüm yazı geçirdiği lüks villasının satışı için yaklaşık 1 hafta önce ünlü bri emlak sitesine ilan verdi.
 
Uzun süredir satılacağı konuşulan lüks villa 'Denize sıfır, özel iskele ve plajı olan satılık malikane' başlığı ile yeni sahibini beklerken söz konusu villanın niçin satışa çıkrıldığına ilişkin bir açıklama yapılmadı.
 
16-01-2010
Bu haber toplam 18723 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?