En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 15:53
Kurtköy Anadolu Yakası'nın Yıldızı Olmaya Hazırlanıyor

Kurtköy Anadolu Yakası'nın Yıldızı Olmaya Hazırlanıyor

HABOM ve Teknopark projeleri ve birbiri ardına inşa edilen konut projeleri ile profili değişen Kurtköy'de metrekare fiyatları 4 bin liraya ulaştı..

 

Kurtköy, Anadolu Yakası’nın yıldızı olmaya hazırlanıyor. HABOM ve Teknopark projeleri bölgenin yapısını değiştirmeye hazırlanırken inşaat şirketleri de yeni projeler geliştiriyor. Bölgedeki üniversiteler stüdyolara talebi artırırken projelerde metrekare fiyatları 4 bin TL’ye kadar çıktı.
 
Bir zamanlar Anadolu Yakası’nın en uzak yerleşim yerlerinden biri olan Kurtköy, özelikle İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın açılması ve markalı konut projelerinin bölgenin yolunu tutmasıyla birlikte şehrin içinde bir yerleşim haline geldi. Dış Hatlar Terminali’nin genişletilmesi ve bölgedeki insan trafiğini artması Kurtköy’deki nitelikli konut ihtiyacını artırınca daire fiyatları da değerlendi. Yenişehir uydukent ve merkez olmak üzere ikiye ayrılan Kurtköy’de metrekare fiyatları bin 500 ile 4 bin TL aralığına oturdu. Century 21 Dora ofisinden emlak brokeri Caner Tatlı, Yenişehir uydukent bölgesinde konut arzının tamamlanmak üzere olduğunu söyleyerek bundan sonraki gelişmeyi Kurtköy merkezde gördüğünü belirtiyor. Yenişehir bölgesinde 2 bin ile 4 bin TL’ye kadar çıkan metrekare fiyatları gelişime açık olan merkezde ise hâlâ bin 500 ile 2 bin TL aralığında değişiyor. Tatlı, arazi stoğunun da fazla olduğu byu bölgenin inşaat şirketlerini de cezp ettiğini söylüyor.
 
Üniversiteliler 1+1’leri doldurdu
Kurtköy etrafından açılan yedi üniversite bölgenin profilini değiştirirken bölgenin gayrimenkul çeşitliğine de katkı sağlıyor. Üniversite öğrencileri ve öğretim görevlilerinin konut talebi bölgedeki projelerde stüdyo ve 1+1 ihtiyacını artıran bir unsur olarak öne çıkıyor. Caner, yatırımcılar için fiyatları 79 bin TL gibi ekonomik fiyatlardan başlayan dairelerin aylık kira getirilerinin 600 TL’den başladığını ve talepten dolayı bu dairelerin boş kalmadığını söylüyor. Bölgenin demografisini etkileyecek bir başka unsur olarak ise Teknopark ve HABOM projeleri geliyor.
 
30 bin kişi ailesiyle gelecek
Özellikle Teknoport projesinde 30 bin teknik personelin çalışması beklenirken bunların önemli bir bölümünün aileleriyle birlikte yakın bölgede yaşamayı tercih edecek olması konut ihtiyacına dikkat çekiyor. Aynı şekilde HABOM projesinde çalışacak olanların da benzer bir nüfusu bölgeye taşıması bekleniyor. Ayrıca Sabiha Gökçen Havalimanı’nın Dış Hatlar Terminali açılışı sonrasında havacılık sektöründe çalışan çok sayıda kişinin de bölgede kiralık ve satılık talebinde bulunduğu biliniyor.
 
Metro beklentisi
Bölgenin sosyal ihtiyaçları karşılayacak projeler ise şimdiden tamamlanmış durumda. Bölgenin en büyük alışveriş be yaşam merkezi olan Viaport, ayda 2 milyona kadar ziyaretçi girişiyle dikkat çekiyor. Bunu yanı sıra bölgeye yakın konumdaki Pendik ve Tuzla’da yer alan Neomarin, Pendorya, Atlantis gibi alışveriş merkezleri de bölge insanının ihtiyacını karşılıyor. Kurtköy’ün en büyük beklentisi ise ulaşım projelerinin geliştirilmesinde. Hali hazırda toplu taşıma araçları bölgeye olan seferlerini artırırken Kadıköy Kartal metrosunun Kurtköye kadar ulaşması bölge halkı ve yatırımcıların en büyük beklentileri arasında geliyor. Ulaşım ağarının genişletilmesiyle birlikte Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan da aldığı destekle Kurtköy, uçuşa geçmeye hazırlanıyor.
 
 
Kaynak: Sabah

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Park Planet Kurtköy Fiyat Listesi


Şenkaya İnşaat tarafından hayata geçirilmekte olan Park Planet Kurtköy projesinde lansman öncesi fiyatlar 31 Ocak tarihine kadar geçerli..

 

 
Şenkaya İnşaat'ın Kurtköy projesi olarak yükselen Park Planet Kurtköy'de 51 metrekare ile 226 metrekare arasında değişen alana sahip 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tiplerinde 240 daire yer alıyor. Aralık ayında teslim edilmesi planlanan Park Planet Kurtköy projesinde fitness merkezi, kafe/restoran, buhar odaları, açık ve kapalı otopark, açık ve kapalı yüzme havuzu, göletler, yürüyüş parkuru, çocuk yüzme havuzu, süs havuzu, güneşlenme terası, kamelya da bulunuyor.
 
 
10 bin metrekarelik alan üzerinde toplam 240 adet daireden meydana geliyor. Park Planet Kurtköy satılık daire büyüklükleri değişiyor. Park Planet Kurtköy teslimlerinin 2017 Aralık ayında yapılması planlanıyordaire tiplerinin bulunduğu Park Planet Kurtköy toplam 10 bin metrekare arsa alanı üzerinde yükseliyor.
 
Park Planet Kurtköy Fiyatlar
31 Ocak'a kadar lansman öncesi fiyatların geçerli olduğu Park Planet Kurtköy projesinde satılık daire fiyatları 240 bin TL ile 780 bin TL arasında değişiyor.
 
14-06-2012
Bu haber toplam 4791 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?