En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.03.2018 15:53
Kurtalan Devlet Hastanesi Açılıyor

Kurtalan Devlet Hastanesi Açılıyor

Siirt'te TOKİ tarafından yapılan Kurtalan Devlet Hastanesi yakında hizmete giriyor.

 

Siirt Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, Kurtalan ilçesinde yapımı tamamlanan devlet hastanesinin çok yakında hizmete gireceğini belirtti.
 
Dr.Ömür, gazetecilere yaptığı açıklamada, "İlk müteahhidin işi bırakması nedeniyle yapımı uzun süren Kurtalan Devlet Hastanesi tamamlandı. TOKİ tarafından yapılan ve çok kısa bir süre sonra hizmete girecek olan yeni hastanemizde, 40 tek, 60 çift yataklı olmak üzere 100 oda var. Hastanemizde 4 ameliyathane, 10 diyaliz ünitesi, 14 yoğun bakım ünitesi yer alacak. 24 poliklinik odasının da yer alacağı hastanede, 130 civarında doktor ve sağlık görevlisi hizmet verecek. Tıbbı alet ve cihazlar açısından da son
 
derece donanımlı olacak olan hastane en büyük ilçemiz olan Kurtalan'ın ihtiyacına cevap verecek niteliktedir" dedi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Mersin Şehir Hastanesi 3 Şubat'ta Açılacak


Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Mersin Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Mersin Şehir Hastanesi'nin resmi açılışının 3 Şubat 2017 günü yapılacağını açıkladı..

 

 
2017 yılında toplam 8 şehir hastanesinin hizmete açılacağını açıklayan Bakan Akdağ, Türkiye'nin ilk şehir hastanesi olan Mersin Şehir Hastanesi'nin 3 Şubat Cuma günü saat 14.30'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılacağı özel bir törenle resmi olarak  hizmete açılacağını söyledi.
 
Bakan Akdağ, hastane inşaatında gecikme olmadığını, böyle devasa bir hastaneyi hizmete sokmanın çok kolay bir iş olmadığını,  geri planda yapılan işlerde yüzlerce kişinin gece gündüz çalıştığını belirtti.
 
Bakan Elvan ise Mersin Şehir Hastanesi'nin 3 yıl gibi kısa bir sürede dünyanın en modern hastanelerinden biri olarak inşa edilmesinin büyük bir başarı olduğunu, Mersin'in sağlık turizmi açısından Türkiye'nin en önemli merkezlerinden biri olacağını ifade etti.
 
 
28-09-2011
Bu haber toplam 6795 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?