En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 21.03.2018 03:06
Körfezli Yatırımcılar ile Türk Firmalar Bir Araya Geldi

Körfezli Yatırımcılar ile Türk Firmalar Bir Araya Geldi

Körfezli yatırımcılar ile Türk gayrimenkul sektörünün önde gelen firmalarını aynı çatı altında buluşturan ‘Türk Gayrimenkul Sektörünün Körfez Yatırımcıları ile Buluşması’ 14 Ekim'e kadar sürecek..

 

Gayrimenkul sektörünün önemli derneklerinden Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) tarafından Çırağan Sarayı'nda gerçejkleştirilen etkinlikte Körfezli yatırımcılar ilşe Türk gayrimenkul sektörünün önemli oyuncuları bir araya geldi. Türkiye Konut Endüstrisi isimli organizasyona Körfezli yatırımcılar yoğun ilgi gösterirken etkinlik TOKİ, Emlak Konut GYO, İstanbul Ticaret Odası gibi kurumların sponsorluğunda gerçekleştirildi.
 
14 Ekim'e kadar sürecek olan  ‘Türk Gayrimenkul Sektörünün Körfez Yatırımcıları ile Buluşması’ etkinlik, yerli ve yabancı yatırımcıların anlaşma işbirliği anlaşmaları imzalamaları açısından büyük bir önem taşıyor.6 ayda bir veya yılda bir defa düzenlenmesi planlanan etkinliğe Artaş İnşaat, Soyak, Suryapı, Fer Yapı, Dap Yapı, EYG Group, Sinpaş, Çukurova Gayrimenkul, Kınaş, Kuzu Group, Tahincioğlu, Birleşik İnşaat, İş GYO, Nef, Ege Yapı ve Ağaoğlu gibi Türk gayrimenkul sektörünün güven duyurlan başarılı firmaları katılırken Körfez ülkelerinden ise Capstone Property, Maks&Partners, Richville Real Estate, Meedar Real Estate, Ossos Business, Coldwell Banker, Core Savills, Radeef Investments, Bizlink Real Estate, Daleel Group, Al-Ghazal, Al Hazami, Alliance International  ve Arjab gibi firmalar katıldı.
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

"Altyapı projeleri de gayrimenkul sertifikası sistemine dahil edilebilir"


Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, ileride, gayrimenkul sertifikası modeline altyapı projelerinin de dahil edilebileceğini söyledi..

 

Gayrimenkul sertifikası satışının şu an için başta konut projeleri olmak üzere kentsel dönüşüm projelerini kapsadığını belirten Başbakan Yardımcısı  Nurettin Canikli, ileride altyapı projeleri için mümkün olmadığını ancak ileride söz konusu projelerin de bu modele dahil edilebileceğini söyledi.
 
Gayrimenkul sertifikasının son derece önemli bir finansman aracı olduğunu vurgulayan Başbakan Yardımcısı Canikli, uygulamanın eksik yönlerini de tamamladıklarını belirtti.  Sistemin "mükemmel" olarak nitelendirilebilecek halde olduğunu vurgulayan Başbakan Yardımcısı Canikli,  gayrimenkul sertifikası modeli ile dönüşüm projeleri için çok ciddi kaynak  sağlanabileceğini söyledi.
 
Söz konusu modelin Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından başlatıldığını belirten Başbakan Yardımcısı Canikli, ilk menkul  kıymeti arz ettiğini ve TOKİ'nin öncülük yapmasının  iyi olduğunu ayrıca sistemin uygulamada nasıl  yürüyeceği noktasında TOKİ uygulamasının iyi bir örnek teşkil edeceğini ve talebin daha da büyüyeceğini söyledi.
12-10-2015
Bu haber toplam 12 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?