En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 02.03.2015 21:01
Kocaeli Kentsel Dönüşüm Projeleri

Kocaeli Kentsel Dönüşüm Projeleri

Kocaeli Kentsel dönüşüm projeleri masaya yatırıldı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit’in kentsel dönüşümünü ilgilendiren konuları görüşmek üzere Ankara’da önemli temaslarda bulundu. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Kentsel Yenileme Başkanı Gürol Konyalıoğlu ile görüşen Başkan Doğan, İzmit’in bazı mahallelerini ilgilendiren kentsel dönüşüm konusunda olumlu gelişmeler yaptı. Doğan’a Ankara temaslarında İzmit Belediyesi Emlak İstimlak Müdürü Recep Barış eşlik etti. İzmit’in sağlıklı bir yapılanmayla çağdaş kentleşmeye adım atmasında kentsel dönüşümün ilk şart olduğunu belirten Dr. Doğan, vatandaşların mağdur edilmeden en iyi şartlarda konut sorununu çözmek için gereken alt yapının hazırlandığını söyledi. Bu çalışmalarla Serdar, Terzibayırı ve Yenimahalle gibi bölgelerde çok zor şartlarda yaşayan Roman vatandaşlara daha yaşam koşulları sağlanması hedefleniyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Symbol Kocaeli, Kavanlar İmzasıyla Yükseliyor


Kavanlar İnşaat'ın karma projesi Symbol Kocaeli'de yer alan otel, alışveriş merkezi ve hastane Mayıs ayında hizmete açılacak..

 

Kavanlar İnşaat, Kocaeli'ne toplam maliyeti 250 milyon doları bulan yeni bir karma proje hayata geçiriyor. Symbol Kocaeli ismi ile yükselen projede otel, hastane, AVM, kongre ve gösteri merkezi bulunacak.
 
Otel, hastane ve AVM kısmı Mayıs ayında hizmete açılacak olan Symbol Kocaeli projesinde yer alan kongre ve gösteri merkezi ise Eylül ayında açılacak. 71 dönümlük arazi üzerine yüksleen projede yer alan alışveriş merkezinin yılda 9 milyon ziyaretçi çekmesi bekleniyor.
 
Türk Mail tarafından mağaza karması yapılan ve beş yıllık işletmesi alınan Symbol Kocaeli AVM, 200 bin metrekarelik alana shaip olup içinde 65 bin metrekare kiralanabilir alan ve 160 mağaza buluacak.
 
Symbol Kocaeli projesinde yer alan ve Medikalpark'ın işleteceği hastane, 43 binetrekare alanda 132 hasta odası ve 10 adet ameliyathane olarak tasarlandı. Yapı tamamlandığında bölgenin en büyük araştırma hastanesi olacak.
 
Projedeki otel ise 207 odalı ve dört yıldızlı olacak ve Hampton by Hilton tarafından işletilecek.
 
 
22-12-2010
Bu haber toplam 17283 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?