En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 06:20
Koç Ve Ülker'in Fabrikalarına Ziraat Odası Talip

Koç Ve Ülker'in Fabrikalarına Ziraat Odası Talip

Karacabey Ziraat Odası, Tat Ve Vatan Salçaya Talip oldu
Bursa'nın Karacabey ilçesinde, atıl durumda bulunan Koç Grubu bünyesindeki Tat Salça ile Ülker Grubundaki Vatan Salça fabrikalarının işletmesine Karacabey Ziraat Odasının talip olduğu bildirildi.Karacabey Ziraat Odası Başkanı Nuri Karaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tat'ın, üretimini 80 milyon dolara salça fabrikası kurduğu Şanlıurfa'ya kaydırma kararının, Karacabey çiftçisini doğrudan ilgilendirdiğini belirterek, bu gelişmenin Karacabeyli domates üreticilerine büyük darbe vurduğunu söyledi.Vatan Salça fabrikasının ise yıllardır atıl durumda bulunduğunu ve depo olarak kullanıldığını anımsatan Karaca, Ülker Grubunun satın aldığı Vatan Konserve ve Koç Grubunun kapatma kararı aldığı Tat Salça fabrikasını Karacabey Ziraat Odası olarak işletmeye talibiz. Türkiye'nin en güzide ve seçkin 2 grubuna ait olan bu iki kuruluşun atıl durumda kalması bölge çiftçimizi çok üzmekte olduğu gibi, gelirimize de büyük darbe vurmaktadır diye konuştu.Karaca, dünyada geleceği en parlak sektör olarak gösterilen tarımla direkt ilgili bu sanayi kuruluşlarının derhal üretime geçmesi gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:Bu 2 önemli grup, bu 2 fabrikanın çalıştırılmasında bizlere kolaylık gösterirlerse, biz bölge çiftçilerimizin de desteğiyle bu fabrikaları çalıştırıp, ülke ekonomisinin emrine sokarız. Devletten sadece işletme sermayesi konusunda kredi desteği talep ediyoruz. Ziraat Odasının koordinatörlüğünde tüm tarımsal kuruluşların katılımı ile kurulacak bir şirket bu işin üstesinden gelir. Bu 2 fabrikanın üretime geçmesinin, sadece bölge çiftçisine değil, tüm Karacabey ve Mustafakemalpaşa halkına da maddi ve manevi büyük katkılar sağlayacağını ifade eden Karaca, Ülker ve Koç Holding yönetim kurullarına sesleniyoruz; bu fabrikaları kaderine terk etmeyin, bunları bir şekilde çalıştırın, sizlerin ülke sevgisi ve gücünüz, bunu yapmaya yeter de artar, sizlerden en kısa zamanda müjdeli haberler bekliyoruz dedi.Karaca, salça ihracatında yıllardır dünyada ilk 5 içinde yer alan Türkiye'nin bu konuda en büyük kozunun kalite olduğuna dikkati çekerek, bu kaliteyi sağlayan en önemli unsur ise Karacabey'de yetişen endüstri domatesi olduğunu sözlerine ekledi.

AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ankara Ticaret Odası'nın Yeni Başkanı Gürsel Baran Oldu


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'İn de aday olduğu ATO Başkanlığı seçimini Gürsel Baran kazandı..

 

 
Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerinin belirleneceği seçimlerde kazanan taraf Gürsel Baran oldu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in de aday olduğu ATO Başkanlığı seçimini, 100 oyla Gütsel baran kazanırken Osman Gökçek ise 86 oy aldı. Seçimlerde 2 oy da geçersiz sayıldı.
 
Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra kısa bir değerlendirme yapan ATO Başkanı Gürsel Baran, 3 aşamalı planları olduğunu, meslek komitelerinin aktif olarak çalışmasının en büyük gayretleir olacağını, oda dışındaki faaliyetlerde Ankara'dan uluslararası uçuşların artırılmasını sağlayacaklarını, sağlık turizmine ilişkin önemli projeler hayata geçireceklerini, ilerleyen günlerde acil eylem planını açıklayacaklarını, 15 Temmuz sonrasında kaybolan 3 yıllık süre olduğunu ve üzerlerine düşen her şeyi yapacaklarını, TOBB ve devlet ile işbirliği içide olacaklarını belirtti.
 
ATO Başkanlık seçimlerini kaybeden Osman Gökçek ise, meclis üyesi olarak FETÖ ile mücadeleye tam gaz devam edeceğini, bir seçim daha olacağını ve sonucun değişeceğini düşündüğünü belirtti.
12-02-2010
Bu haber toplam 11664 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?