En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.03.2018 16:30
Kırşehir Devlet Hastanesi

Kırşehir Devlet Hastanesi

Mevcut binası ihtiyaca cevap veremediği için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nca (TOKİ) Köyhizmetleri Müdürlüğü arsasına yaptırılan yeni 300 yataklı Devlet Hastanesi'nin yeni yılla birlikte hasta kabulüne başlayacağı bildirildi.

Kırşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Sadettin Doğangün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni Devlet Hastanesi ile ilgili taşınma işlemlerinin Sağlık Bakanlığı'ndan gönderilecek yazı ile hızlandırılacağını ve yeni yılla birlikte Ocak ayının ilk haftasında hasta kabul etmeye başlanacağını bildirdi. Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nden hastaneyi teslim aldıklarını ve taşınma işlemlerine başladıklarını söyleyen Doğangün, gecikme olmaması için yeni alınan mobilya ve yatakların teslimatlarının yapıldığını ve montaj çalışmalarının gerçekleştirildiğini kaydetti.

Daha önce yaptığı açıklamalarda Kasım veya Aralık ayı içerisinde hastanenin hizmete başlayacağını belirttiklerini, ancak Sağlık Bakanlığı'ndan beklenen yazının gelmesiyle işlemlerin daha da hızlanacağını kaydeden Doğangün, Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi'nden başlayarak taşınma işlemlerini gerçekleştireceklerini söyledi.

Mevcut hastanede görevli personelin 300 yataklı Devlet Hastanesi'nde de hizmet vereceğini ve personelin yeterli olduğunu ifade eden Doğangün, şu anda acil uzman eksiklerinin bulunduğunu ve Sağlık Bakanlığı'na başvurduklarını, acil uzmanının gönderilmesiyle eksiğin kalmayacağını belirtti.

Taşınma işlemlerine yavaş yavaş başladıklarını ve Ocak ayının ilk haftasında hasta almaya başlayacaklarını kaydeden Sağlık İl Müdürü Doğangün, mevcut hastanenin 2010 yılı Nisan ayında Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nden gönderilen belge ile Sağlık İl Müdürlüğü'nün kullanımına tahsis edildiğini anımsatarak, Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi binasının ise Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne verileceğini ve yapılacak protokol kapsamında binanın 5 yıl süreyle Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Yaşlı Bakımevi olarak kullanılacağını ve taşınma işlemi tamamlandıktan sonra Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile bir sözleşme yapacaklarını söyledi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kırşehir'de Samandan Natürel Ev Yapıldı


Kırşehir’de görsel sanatlar öğretmenliği yapan Özgür ve Esin Ekinci çifti, 3 ay gibi bir sürede saman ve çamur kullanarak natürel ev inşa etti..

 

 

Kırşehir’de görsel sanatlar öğretmenliği yapan Özgür ve Esin Ekinci çifti, Ökse Mahallesi'ndeki bin 250 metrekarelik bahçelerine saman ev yapma kararı aldı. 3 ay gibi bir sürede sama balyaları ve çamur kullanarak çocukları ile oturulabilir bir ev inşa eden çift bazı bölümler dışında ev için usta çalıştırmadı.
 
 
Sağlam olması için sadece su basmanı kısmına beton atılan naturel evin kiriş ve kolonları tomruk, duvarları da saman balyaları ve çamurdan yapıldı. Kapı ve pencere için eski konak ve evlerden alınan kapı ve pencereler kullanılan ev yaklaşık 60 metrekare alan üzerinde hayata geçirildi.
 
Samanın çok sağlıklı ve nemi dengede tutan bir özelliği olduğunu söyleyen Ekinci, samanların arasına yerleştirdikleri 5-10'luk demirlerle de sallanmayı engellemeye çalıştıklarını, samanların üzerine ise çamurdan sıva yaptıklarını söyledi.
28-12-2010
Bu haber toplam 7662 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?