En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 22.02.2018 12:58
Kentsel Dönüşümde Anahtar Teslim Proje Modeli

Kentsel Dönüşümde Anahtar Teslim Proje Modeli

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Garanti Mortgage ve Kentsel Dönüşüm ve Hukuk Platformu tarafından geliştirilen "Anahtar Teslim Kentsel Dönüşüm Projesi" modeli tanıtıldı..

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle Garanti Mortgage ve Kentsel Dönüşüm ve Hukuk Platformu tarafından geliştirilen "Anahtar Teslim Kentsel Dönüşüm Projesi"  İstanbul'da düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Yeni model ile dönüşümde koordinasyon tamamen bankanın elinde olacak ve müteahhit işini aşama aşama tamamladıkça parasını (hakediş) bankadan alabilecek.
 
Proje hakkında bilgi veren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdür Yardımcısı Hikmet Haspolatlı, proje ile imar artışı veya ekstra pay olmaması sebebiyle inşaat şirketlerinin dönüşüme yanaşmadığı bölgelerdeki binaların kentsel dönüşümünün sağlanacağını ve dönüşümde maliklerin kendi binalarını yapmaları veya yaptırmaları için gereken finansman ve koordinasyon banka tarafından sağlanacağını söyledi.
 
Söz konusu projenin kentsel dönüşümün hız kazanmasını sağlayacak bir yapıda olduğunu belirten Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay, sektörün önde gelen sivil toplum kuruluşlarının Kentsel Dönüşüm ve Hukuk Platformu ve İNDER'le bir araya gelerek, kentsel dönüşümde banka odaklı bir organizasyon yapısı oluşturduğunu, söz konusu proje kapsamında 3 modele uygun finansman uygulamaları yaratıldığını ve tüm tarafların menfaatinin gözetildiğini belirtti.
 
Atay birinci modelde ek yapılaşma, imar hakkı olan binalarda ilave katların inşaatı yapma karşılığı ile müteahhide verileceğini ve bu modelde tüm organizasyon ve finansman inşaatçılar tarafından yapılacağını söyledi. İkinci modelde hiçbir ek kat, imar hakkının olmayan binaların para karşılığı inşaatçılara yaptırılacağını belirten Atay üçüncü modelin ise bina ve ilave katın yapım masraflarının bir kısmının malikler tarafından finanse edileceğini söyledi.
 
 
 
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

1CoastalCity Evleri 31 Mart'ta Teslim Ediliyor


Teslim sürecinin 31 Mart 2017'de başlayacağı 1CoastalCity projesi, Özyurtlar İnşaat tarafından Büyükçekmece Gürpınar'da inşa edildi..

 

Geçtiğimiz günlerde Ncadde Agora projesini teslim eden Özyurtlar İnşaat, bu kez de Büyükçekmece Gürpınar'da inşa ettiği 1CoastalCity projesini yatırımcısı ile buluşturmaya hazırlanıyor. 31 Mart 2017 tarihinde teslim sürecinin başlayacağı 1CoastalCity projesinde sınırlı sayıdaki konut ise 240 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.
 
1CoastalCity Fiyatlar
Eşsiz deniz manzarasına sahip konumu ile dikkat çeken ve toplam 208 dairenin yer aldığı 1CostalCity projesinde aynı zamanda ticari üniteler de bulunuyor. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve penthouse daire seçeneklerinin sıralandığı 1CoastalCity projesinde  1+1 daireler 240 bin liradan başlarken 4+1 daireler ise 1 milyon 90 bin liradan başlıyor. Projedeki penthouse daireler ise 2 milyon 650 bin liradan alıcı bulunuyor.
 
27 adet ticari ünite bulunan 1CoastalCity projesinde 46 metrekareler 688 bin TL, 190 bin metrekareler 938 bin TL, bin 180 metrekareler ise 5 milyon 938 bin TL'den satılıyor.
12-05-2015
Bu haber toplam 63 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?