En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 22.02.2018 12:59
Kayseri'de Hazine'ye Ait Tarım Arazileri Satışta

Kayseri'de Hazine'ye Ait Tarım Arazileri Satışta

Kayseri Milli Emlak Müdürlüğü, Hazine'ye ait tarım arazilerini satmaya hazırlanıyor. Araziyi kullanan kiracılara ve hissedarlara öncelik tanınacak..
 
Kayseri Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, 26 Nisan 2012 tarih ve 28275 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğü giren 6292 Ssayılı Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi İle Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun'un 12'nci maddesi ile Hazine'ye ait tarım arazilerinin satışına ilişkin usul ve esaslar belirlendiği belirtildi. 
 
Buna göre, kamuoyunda 2/B olarak bilinen kanunun 12'inci maddesi ile köy sınırlarında bulunan Hazine'ye ait tarım arazilerini 31 Aralık 2011 tarihi itibari ile en az 3 yıldan beri tarımsal amaçla kullanan ve kullanımı halen devam eden kullanıcıları ile kira sözleşmesi halen devam eden kiracılara ve hissedarlara rayiç değerinin yüzde 50'si üzerinden doğrudan satılacak.
 
Satış bedelinin tamamının peşin ödenmesi halinde ayrıca yüzde 20 indirim uygulanacak. Ayrıca satış bedelinin 6 yıla kadar faizsiz taksitle ödenebilmesi imkânı bulunuyor. Satış bedelinin en az yarısının peşin ödenmesi halinde yüzde 10 indirim uygulanacak, kalan yarısı için faizsiz 6 yıla kadar taksit yapılabilecek. Satış bedelinden başvuru tarihi itibari ile son 5 yıl için tahsil edilen ecrimisil ve kira bedelleri mahsup edilecek. Bedeller Harç ve Damga Vergisi'nden muaf olacak. Müracaatlar 28 Nisan 2014 tarihinde sona erecek. 
 
 
Kaynak: CİHAN

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Kayseri Develi'de 129 Adet 2+1 Konut İnşa Edecek


TOKİ, Kayseri'nin Develi ilçesinde toplamda 129 konut, altyapı ve çevre düzenlemesi yapılması için 13 Şubat Pazartesi ihale düzenledi..

 

 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı  tarafından, Kayseri'nin Develi İlçesi'nde hayata geçirlimesi planlanan toplam 129 konutun yapım işi ihalesi 13 Şubat Pazartesi günü gerçekleştirildi.
 
Yükseklikleri zemin+5 olarak planlanan bloklardan meydana gelecek olan TOKİ Kayseri Develi Konutları projesinde konutların tamamı 2 oda 2 salon olacak.
 
Yerel mimari göz önünde bulundurularak tasarlanan TOKİ Kayseri Develi Konutları projesinde blok girişlerine ve dış cephelere zemin kat seviyesine kadar taş kaplama yapılacak.
05-09-2013
Bu haber toplam 5274 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?