En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 06:15
Kayseri'de 200 Liraya Kiralık Daireler

Kayseri'de 200 Liraya Kiralık Daireler

Kayseri'de şehir dışında kiralık evler 200 liradan başlarken, şehir merkezinde 500 liradan başlıyor

 

Kayseri Emlakçılar Odası Başkanı Kazım Temel, Kayseri'de geçmiş yıllara göre kiralanan konut sayısında artış olduğunu belirtti. Temel, bu artışa karşın kiralık konut sıkıntısının olmadığı ve kira fiyatlarında da değişiklik olmadığını ifade etti.
 
Kazım Temel, Kayseri'de açılan Üniversite sayısı ve bununla birlikte sanayinin gelişmesi, özellikle hizmet sektöründeki işyeri sayısının arttığını belirtti. Bu artışın konutlara olan talebi artırdığına işaret eden Temel, "Kiralanan konut sayısı geçmiş yıllara göre arttı. Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte bu artış daha da fazla olacak. Ancak artışla birlikte kiralık konut sayısında azalma olduğu düşüncesi yanlış. Ciddi sayıda konut var. Sadece ev kiralama talepleri şehir merkezi olmasını isteyen kiracı sayısı fazla. " dedi.
 
Kazım Temel, Kayseri şehir merkezinde kiralık ev fiyatlarının 500 ila 800 lira arasında değiştiğini, şehir dışındaki konutların ise 200 ila 300 lira arasında kiralanabileceğine belirtti.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ankara, Antalya ve Kayseri'de Bazı Bölgeler Riskli Alan İlan Edildi


Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Ankara, Antalya ve Kayseri illerindeki bazı bölgeler, riskli alan, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi..

 

Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre,  Ankara, Antalya ve Kayseri illerindeki bazı ilçe ve mahalleler riskli alan ilan edildi.
 
Karara göre, Ankara İli, Kahramankazan ilçesi, Satıkadın ve Kayı mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı alanlar ile Antalya İli, Kepez İlçesi, Güneş Mahallesi sınırları içerisinde bulunan alanlar riskli alan ilan edilirken, Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Kuşçu Mahallesi'nde bulunan bazı yerler ise kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi.
 
Söz konusu riskli, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanlarında çalışmalar ve kamulaştırmaların en zaman başlayacağı ise henüz netlik kazanmadı.
26-08-2011
Bu haber toplam 18828 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?