En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 19:29
Kasım Garipoğlu Kız Öğrenci Yurdu Yaptırıyor

Kasım Garipoğlu Kız Öğrenci Yurdu Yaptırıyor

Adana'nın Ceyhan ilçesinde 300 kişilik kız yurdu yaptırıyor

Münevver Karabulut cinayetinin katil sanığı Cem Garipoğlu'nun 91 yaşındaki dedesi Kasım Garipoğlu, memleketi Adana'nın Ceyhan ilçesinde 300 kişilik kız yurdu yaptırmak için protokol imzaladı. Törende 15-16 yaşındaki kızların kimseye emanet edilemeyeceğini, bu nedenle kız yurdu yaptırdığını belirten Garipoğlu, gözyaşlarını tutamadı. Kasım Garipoğlu, 20 yıl önce de yine Ceyhan'da eşi Sakine Garipoğlu adına ilköğretim okulu yaptırmıştı. Dünkü protokol imza töreninde Adana Valisi İlhan Atış, "Ben annemin ve babamın elinden başka çok nadir el öptüm ama bu eli öpmek istiyorum" diyerek Garipoğlu'nun elini öptü. Bir gazetecinin "Siz lise öğrencileri için kız yurdu yaptırdınız ama torununuz Cem Garipoğlu bir lise öğrencisi kızı öldürdü" demesi üzerine Kasım Garipoğlu "Şimdi yeri değil" cevabı verdi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Adana'da Kız Öğenci Yurdu'nda Yangınında 12 Kişi Hayatını Kaybetti


Adana Aladağ Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği Orta Öğretim Kız Öğrenci Yurdu'nda dün akşam saatlerinde çıkan yangında 12 kişi hayatını kaybederken 22 kişi de yaralandı..

 

Adana'nın Aladağ ilçesinde bulunan Aladağ Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği Orta Öğretim Kız Öğrenci Yurdu'nda saat 19:25'te elektrik kontağı sebebiyle başladığı düşünülen yangın faciaya dönüştü. Kısa sürede alev topunan dönen binada bulunan 11 öğrenci ve bir eğitmen hayatını kaybederken 22 kişinin de yaralandığı açıklandı.
 
Yangının ardından açıklamada bulunan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 12 cenazeye ulaştıklarını, olayda yaralanan 22 kişinin de hastanelere kaldırıldığını bildirdi. 
 
Yangının ardından başlatılan soruşturma kapsamında Kozan Cumhuriyet Başsavcısı ile birlikte 3 savcı daha olay yerinde görev yaptığı öğrenilirken öte yandan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), yangına ilişkin, soruşturma tamamlanıncaya kadar yayın yasağı getirildiği duyuruldu.
 
Toplam 34 öğrencinin kaldığını yurtta yangının 3 saatte kontrol altına alındığını, yaralılar arasında durumu ağır olan kimsenin olmadığını, olayda hayatını kaybedenlerin bazılarının kimlik tespiti için DNA örneği alınacağı da edinilen bilgiler arasında.
 
15-12-2010
Bu haber toplam 8340 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?