En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 22.02.2018 02:42
Kars'ta İnşa Edilen Akıllı Evler

Kars'ta İnşa Edilen Akıllı Evler

Kars Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin karşısında konumlandırılan edilen toplu konular akıllı bina sistemiyle inşa ediliyor.
Kars'ta yapımına başlanan toplu konutlar akıllı bina sistemiyle inşa ediliyor. 
 
Kars merkez Bülbül mahallesi Komasor yolu, Kars Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi karşısında yapımı süren konutlarda, ilde bir ilk olan, parmak izi ile anahtar sistemi, akıllı kameralar, su taşkın ve gaz kaçağı sensörleri, sesli ve görüntülü interkom hizmetleri gibi onlarca hizmet verilecek. 
 
Ay-Ka Mimarlık ve Mühendislik tarafından yapımı sürdürülen inşaatlar, Kars'ın en prestijli evleri olarak değerlendiriliyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Hattı'nda Test Sürüşleri Başladı


Azerbaycan Devlet Demir Yolları, yazılı bir açıklama yaparak, Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Hattı'nın Gürcistan kısmındaki inşaatının bitmek üzere olduğunu ve test sürüşlerinin yapıldığını bildirdi..

 

 
Azerbaycan Devlet Demir Yolları tarafından yapılan açıklamada, Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Hattı'nın Gürcistan kısmındaki inşaatının tamamlanmak üzere olduğu açıklandı.Açıklamada, söz konusu hattın  Gürcistan'dan Türkiye sınırına kadar olan bölümünde dizel lokomotiflerle deneme sürüşleri gerçekletirildiği de bildirildi.
 
Ahılkelek istasyonunda yüklü vagonların tekerlek değiştirme denemelerinin başarılı olarak gerçekleştirildiği vurgulanan açıklamada, aynı istasyonda yüksek tonajlı konteynerlerin bir vagondan diğer vagona taşıma işleminin de test edildiği belirtildi.
 
Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan işbirliği ile hayata geçirilmekte olan hattın hattın 2017 yılının ilk yarısında faaliyete başlaması bekleniyor.
21-12-2011
Bu haber toplam 7575 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?