En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 06:17
Kars'a Yeni Adliye Sarayı Yapılacak

Kars'a Yeni Adliye Sarayı Yapılacak

Toplu Konut İdaresi Kars'a yeni bir adliye sarayı ve cezaevi inşa edecek.

Kars Valisi Ahmet Kara, yeni yargı yılının bütün adliye camiasına hakimlere ve savcıları hayırlı olması dileğinde bulundu.Adliye’nin sorunlarının olduğunu ifade eden vali Kara; “Adliye’nin sorunları var. Bunları biliyoruz. Zamanla hepsini telafi edeceğiz. Türkiye´mizde çoğu ilde bağımsız adliye sarayları olduğu halde, Kars’ta adliye sarayımız yoktur. Yakın zamanda ihalesi Başbakanlık Toplu Kanut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılacak adliye sarayımız yapım aşamasına geçecektir. İnanıyorum ki, Kars yakın zamanda bağımsız adliye sarayına kavuşacaktır” dedi.

KARS’A MODERN CEZAEVİ YAPILACAK

Vali Ahmet Kara, Türkiye’nin en kötü cezaevlerinden birinin Kars’ta olduğunu kaydetti.Kara; “Türkiye´nin en kötü ceza evlerinden biri ilimizde, cezaevinin yapımı için de yine süreç başlamıştır. Şu an devam etmektedir. Kars modern bir ceza evine kavuşacaktır. Bu sorunlarla birlikte yani bina ve mekan sorunu ile birlikte yargı mensuplarımızın çok fedakarca çalıştıklarını biliyoruz, görüyoruz. O açıdan adliye mensuplarını kutluyorum. Kars’a moderen bir ceza evi yapılacaktır” diye konuştu.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Hattı'nda Test Sürüşleri Başladı


Azerbaycan Devlet Demir Yolları, yazılı bir açıklama yaparak, Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Hattı'nın Gürcistan kısmındaki inşaatının bitmek üzere olduğunu ve test sürüşlerinin yapıldığını bildirdi..

 

 
Azerbaycan Devlet Demir Yolları tarafından yapılan açıklamada, Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Hattı'nın Gürcistan kısmındaki inşaatının tamamlanmak üzere olduğu açıklandı.Açıklamada, söz konusu hattın  Gürcistan'dan Türkiye sınırına kadar olan bölümünde dizel lokomotiflerle deneme sürüşleri gerçekletirildiği de bildirildi.
 
Ahılkelek istasyonunda yüklü vagonların tekerlek değiştirme denemelerinin başarılı olarak gerçekleştirildiği vurgulanan açıklamada, aynı istasyonda yüksek tonajlı konteynerlerin bir vagondan diğer vagona taşıma işleminin de test edildiği belirtildi.
 
Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan işbirliği ile hayata geçirilmekte olan hattın hattın 2017 yılının ilk yarısında faaliyete başlaması bekleniyor.
06-09-2011
Bu haber toplam 7911 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?