En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 24.02.2018 06:20
Kapıcı Dairesi Kiraya Verilebilir mi?

Kapıcı Dairesi Kiraya Verilebilir mi?

Sabah Gazetesi'nden Nüsa Uğur'un Cevabı

M.Kurt/ İstanbul. Apartmanımızda kapıcı dairesi uzun zamandır boş. Acaba kiraya verebilir miyiz?

Kapıcı dairesi ortak alan kapsamında kalmaktadır. Ve kapıcı dairelerinin maliki de tüm bağımsız bölüm sahipleridir. Kat Mülkiyeti Kanunu'na göre ortak yerlerde yapılacak değişiklikler için tüm bağımsız bölüm maliklerinin beşte dördünün oyu gereklidir. Kat malikleri kurulunun beşte dördünün vereceği karar ile de kapıcı dairesi kiraya verilebilir. Öte yandan "Apartman Yöneticiliği" tüzel kişiliğe haiz olmayıp, gelir ve kurumlar vergisine tabi değildir. Ayrıca kiralanan kapıcı dairesi, apartman yöneticiliğine ait olmayıp, kat maliklerinin ortak mülkiyetidir. Bu yüzden kapıcı dairesinin, mesken olarak kiraya verilmesi durumunda elde edilen gelir daire sahipleri arasında paylaştırılır. Her bağımsız bölümün sahibinin durumu ayrı ayrı değerlendirilerek vergilendirilir.

Kaynak: Sabah


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Büyükçekmece Polis Lojmanlarında 300 Bin Liralık Kapıcı Vurgunu


40 dairenin yer aldığı Büyükçekmece Polis Lojmanları'nda görevli olarak çalışan Galip Polat isimli şahıs, faturalar için kendisine verilen 300 bin liraya yakın parayla ortadan kayboldu..

 

İstanbul Büyükçekmece’deki polis lojmanında görevli olarak çalışan Galip Polat isimli şahıs, kendisine faturaları ödemesi içn verilen yaklaşık 300 bin lira parayla kayıplara karıştı.
 
Akşam Gazetesi'nin haberine göre, Büyükçekmece’deki 40 dairelik Polis Lojmanları'nda görevli olan Galip Polat, lojmanda yaşayan tüm polisleri dolandırarak kayıplara karıştı. Kendisine lojmana ait elektrik, su ve doğalgaz faturalarını ödemesi için teslim edilen yaklaşık 300 bin TL’yi aldıktan sonra ortadan kaybolan lojman görevisi Polat'ın1 Kasım 2015 Pazar günü yapılan milletvekilli genel seçimlerinde görevli olan ve ek mesailer sebebiyle lojmandaki dairelerine uzun süre gidemeyen polislerin iş yoğunluğundan faydalandığı belirtildi.
 
Ödenmeyen faturalar için polisler yeniden para toplanırken İGDAŞ memurları lojmanlara ait geçmişe dönük ödenmeyen 60 bin TL’lik faturalar sebebiyle doğalgazı kesti.
 
10-02-2011
Bu haber toplam 50271 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?