En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.03.2018 18:41
İzmir TOKİ Konutları'nın Su Sorunu Çözüldü

İzmir TOKİ Konutları'nın Su Sorunu Çözüldü

TOKİ'nin Menemen ilçesinde yaptığı toplu konutlarda İZSU ile su sayaçlarının konumu nedeniyle çıkan sorunun çözüldüğü, konutlara su verilmeye başlandığı belirtildi.

TOKİ İzmir Grup Sorumluluğu yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Menemen ilçesinde alt gelir grubuna yönelik yapılan proje kapsamında tamamlanan 507 konutun su aboneliğiyle ilgili tüm onay işlemlerinin tamamlanmasına rağmen, ev sahiplerinin aboneliğine onay verilmediği belirtildi.

İnşaatların tamamlanması sonrası İZSU Genel Müdürlüğü'nden gelen denetim ekibinin gerekli basınç testleri ve kontrolleri yaptıktan sonra hatların kabulünü yaptığına dikkati çeken yetkililer, bu onay üzerine konut sahiplerine evlerin teslim edildiğini ve konut sahiplerinin de abonelik başvurusu yaptığını bildirdi.

Abonelik için konutlara gelen İZSU Menemen İşletme Şefliği yetkililerinin ise sayaçların binanın dışında olması gerektiğini belirterek, abonelik işlemini yapmadığını kaydeden yetkililer, "Sayaç yeri yanlışsa bunun İZSU'nun yaptığı kontroller sırasında söylenmesi gerekiyordu. Biz İZSU'dan aldığımız onay sonrası ev teslimini yaptık. Sayaçların yeri yanlış ve bu İZSU yetkililerinin gözünden kaçmışsa bile ev sahiplerinin mağdur edilmemesini, konutlara su verilmesini, TOKİ olarak sayaçların bina dışına taşınması işlemini yapacağımızı açıkladık. İZSU Genel Müdürlüğü, bölge işletme şefliğine 'Suyu verin' talimatı vermesine rağmen su verilmedi. TOKİ olarak hızlı bir çalışmayla sayaçların bina dışına taşınması işlemini tamamladık. Bugünden itibaren konutlara su verilmeye başlanacak" dedi.

TOKİ yetkilileri İzmir dışında hiçbir ilde benzeri bir sıkıntı yaşanmadığını, TOKİ'nin sorumluluğunda olmayan hatalar nedeniyle kurumun eleştirilmesinin haksız olduğunu da ifade etti.

İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri ise sayaçların konumuyla ilgili konunun küçük bir sorun olduğu ve halledildiği, abonelik konusunda paranın yatırılması konusunda bir sıkıntının yaşandığını belirterek, "O projede teknik olarak hiçbir sorun yok. Para yatırılmamasından kaynaklanan bir sorun var. Bu sorun da çözülüyor" dedi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İzmir'de Konut Fiyatları Yüzde 11, Kiralar ise Yüzde 10 Yükseldi


Şubat ayında satılık konut fiyatlarının yüzde 11 oranında artış gösterdiği İzmir'de ilçe bazında fiyatlar en çok Narlıdere'de yükseldi..

 

Hurriyetemlak.com tarafından hazırlanan 2017 yılının Şubat ayına ilişkin emlak endeksine göre, Şubat ayında İzmir'de satılık konutların metrekare ortalama fiyatı yıllık bazda yani bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 11 artarak metrekare bazında ortalama 2 bin 455 liraya kadar yükseldi. Aynı dönemde kira fiyatlarında ise yüzde 10 artış yaşandı ve kiralar ortalama 11 lira/metrekareye yükseldi.

 

Amortisman süresinin ortalama 19 yıl olarak tespit edildiği İzmir'de geçtiğimiz ay ilçe bazında en yüksek fiyat artışı Narlıdere'de kaydedildi. Satılık konut fiyatlarının yüzde 4,7 arttığı Narlıdere'yi yüzde 4,6 artışla Aliağa ve yüzde 4,0 artışla Balçova takip etti.

 

İzmir ilçe ilçe konut fiyatları ve fiyat artış oranları:

18-01-2011
Bu haber toplam 5331 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?