En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 23:27
İzmir'in Kentsel Dönüşüm Planları

İzmir'in Kentsel Dönüşüm Planları

Çağdaş kentleşmeyle doğal afetlere hazırlıklı bir Türkiye için düzenlenen "2011 Konut Kurultayı" İstanbul'da yapıldı.

Kentsel dönüşüm konusunda otorite kabul edilen dünya çapında isimler ile Amerika, Meksika, Kore, Japonya gibi dünyanın önemli ülkelerinde kentsel dönüşümlere imza atmış yerli ve yabancı mimarlık, mühendislik, şehircilik, jeoloji, çevre ve inşaat uzmanlarının bir araya geldiği Kurultay'da, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni Genel Sekreter Yardımcısı Ali Rıza Gülerman temsil etti.

Türkiye'nin gelecekteki konut stratejileri ile hedeflerini, konut ve kentleşmeye ilişkin öncelikleri ve kentsel dönüşümü ulusal ve uluslararası düzeyde tartışmak, değerlendirmek, tecrübeleri paylaşmak amacıyla İstanbul'da Uluslararası Konut Kurultayı düzenlendi. İstanbul Kongre Merkezi'ndeki kurultay, her biri alanında otorite olan 15 yabancı, 51 Türk konuğu bir araya getirdi.

Konut Kurultayı'nın 4. oturumundaki "Kentsel Dönüşüm ve TOKİ, Kentsel Dönüşüm Türkiye'de Neden Gerekli?" başlıklı panele İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni temsilen Genel Sekreter Yardımcısı Ali Rıza Gülerman katıldı. Panelin diğer katılımcıları ise TOKİ Başkan Yardımcısı Ayşe Çalkan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekçi, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol ve Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Rıza Gülerman panelin kendisine ayrılan bölümünde, İzmir'deki kentsel dönüşüm ve kentsel iyileştirme çalışmalarını özetleyen, Büyükşehir Belediyesi'nin bu konudaki anlayış ve yaklaşım tarzını anlatan bir sunum yaptı. Ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri takip etmek açısından çok yararlı bir etkinlik gerçekleştirildiğini belirten Ali Rıza Gülerman, aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kentsel dönüşüm anlayışını da sergileme olanağı bulduklarını söyledi.

Konut Kurultayı'nda kentsel dönüşüm projelerinde, kentsel yoksulluğun, altyapı ve ulaşım maliyetlerinin azaltılması, kentsel standartların ve iş potansiyelinin artırılması, ekonominin canlandırılmasının yanı sıra doğal ve çevre kaynaklarının sürdürülebilirliği, karbon salınımının ve deprem riskinin azaltılması ele alındı. Türkiye'de doğal afetlerin, özellikle depremin tehdit etmediği, insanların endişesiz bir yaşam sürdürecekleri, eko sisteme uygun ve sürdürülebilir büyümeye katkı sağlayan, geleceğin dünyasını kucaklayan konutlara nasıl ulaşılacağı da Kurultay'ın önemli gündem maddeleri arasındaydı.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Beyoğlu Sütlüce'de Kentsel Dönüşüme Başladı


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında inşa edeceği 397 konut ile 20 dükkân için ihale gerçekleştirdi..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde uygulanacak olan “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında yaptıracağı 397 konut ile 20 dükkânın yapım işi için 15 Mart 2017 tarihinde ihale düzenledi.
 
 
Söz konusu ihale kapsamında ihale kapsamında 43 adet 1+1, 318 adet 2+1, 31 adet 3+1 ve 5 adet ise 4+1 konut, 20 dükkan ile dini tesis(külliye), otopark ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer aldı.
 
 
TOKİ ile Beyoğlu Belediyesi arasında 02.06.2015 tarihinde imzalanan protokol kapsamında başlatılan İstanbul Beyoğlu, Örnektepe-Sütlüce Kentsel Dönüşüm Projesi ile uygulama alanındaki plansız, tapusuz çoğunluğu ruhsatsız 282 konut ve 18 dükkân için yerinde dönüşüm uygulanacak.
18-03-2011
Bu haber toplam 11847 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?