En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 23.02.2018 20:29
İstanbul'da Konut Amortisman Süresi En Kısa Olan İlçe Beyoğlu

İstanbul'da Konut Amortisman Süresi En Kısa Olan İlçe Beyoğlu

REIDIN tarafından hazırlanan rapora göre İstanbul'da ilçelerin konut amortismanı sürelerine bakıldığında 10,9 yıl ile en hızı dönüş Beyoğlu'nda gerçekleşiyor..

 

REIDIN’in raporlarına göre, amortisman süresi açısından İstanbul'daki en hızlı ilçe 10.9 yıl ile Beyoğlu olurken Beşiktaş, Ataşehir gibi ilçelerde 20 - 25 yıl olan amortisman süreleri Boğaz'da ise 45 yıla kadar yükseliyor.
 
Verileri yorumlayan Coldwell Banker'ın Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, yatırım amaçlı gayrimenkul alanların ilk baktıkları faktörün amortisman süresi olduğunu,  amortisman süresinin ise yatırımın sağladığı kira benzeri gelirlerle kendisini geri ödeme süresi olarak tanımlanabileceğini belirtti.
 
Ataşehir'de satın alınan bir dairenin kendini 15 yılda, Avcılar'da satın alınan bir evin kendini 17 yılda, Beyoğlu'nda alınan bir evin ise kendini 10.9 yılda amorti ettiğini ifade eden Gökhan Taş, bu açıdan hızla değerlenen bölgelere yatırım yapmakta fayda olduğunu, garanti yatırım isteyenlerin ise Beyoğlu gibi şehir merkezinde yer alan konutları tercih etmesi gerektiğini söyledi. 
 
İstanbul ilçe ilçe amortisman süreleri:
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Denizli'de 18 Bin 332 Konut İnşa Edecek


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, gelen talepler doğrultusunda 20 bin konut ihtiyacı odluğu belirlenen Denizli'de TOKİ tarafından 18 bin 32 adet konut inşa edileceğini söyledi..

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 2 miyar liranın üzerinde bir yatırım yaplarak toplamda 18 bin 332 adet konut inşa edileceğini açıkladı.
 
Denizli'deki bir otelde TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile basın toplantısı düzenleyen Bakan Zeybekci, dar gelirli ailelerden gelen talepler üzerine uzun süredir TOKİ ile görüştüklerini elen talepler doğrultusunda 20 bine yakın bir konut ihtiyacı olduğunun belirlendiğini söyledi. 
 
Bu kapsamda Denizli ve ilçelerinde TOKİ imzası ile inşa edilecek olan18 bin 332 konutun 12 bin 500’ünün kent merkezinde konumlanacağını söyleyen Bakan Zeybekçi, ilave talep gelmesi halinde konut sayısının artabileceğini, ayrıca konutların büyük bir kısmının 2 oda 1 salon formunda olacağını belirtti.
 
 
 
07-09-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?